طراحي وب سايت
طراحي وب سايت و اپليكيشن موبايل

يكي از مهمترين اصول در طراحي وب سايت ، ساده نگه داشتن آن است . اين قانون بايستي به تمام جنبه هاي وبسايت شما از جمله گرافيك و محتوا اعمال شود .

با استفاده از نكات زير شما ميتوانيد سايتي ساده و زيبا داشته باشيد و همچنين از درهم و برهمي آن جلوگيري كنيد .

? – توجه به ويژگي ها و امكانات سايت :

توسعه وبسايت از جمله عادات تمامي نويسندگان است و ميخواهند ويژگي ها و قابليت هايي به وب سايت خود بيفزايند اما در بعضي مواقع ويژگي هايي اضافه ميكنند كه فقط خود شما را راضي ميكند اما هيچ اهميتي براي خوانندگان و مشتريان شما ندارد و اين به تلف كردن وقت و پهناي باند كاربر خود مي انجامد . پس توجه داشته باشيد كه قابليت هايي اضافه كنيد كه براي كاربران اهميت ويژه اي داشته باشد .

? – امكانات وب خود را به حداقل برسانيد تا كاربر به پهناي باند بيشتري احتياج نداشه باشد :

پهناي باند كاربر توسط تصاوير و فيلم ها استفاده ميشوند پس كمي عاقلانه تر بيانديشيد زيرا مصرف پهناي باند كاربر توسط سايت شما ميتواند كاربر را تحريك كند تا از سايت شما ديدن نكند . علاوه بر اين از صفحات وب خود به طور منظمي ديدن كنيد تا هم بررسي دقيقي داشته باشيد و هم اگر لينك هاي خرابي وجود داشت آنها را تعمير كنيد .

? – به بازديدكنندگان خود اطلاع رساني كنيد :

دادن اطلاعاتي كه كاربر بتواند آنها را راحتر حضم كند خيلي بهتر است و اطلاعاتي بدهيد كه كاربر آنها را ادعاي شما تلقي نكند بلكه عملكرد شما را نشان بدهد . همچنين دادن اطلاعات دقيق در رابطه با امكانات و محصولات سايت خود كاربر را وادار ميكند تا درباره شما بهتر قضاوت كند و اين خود موفقيت شما را در آغاز هدف خود ميرساند و اين پايه اي ميشود تا كاربر با شما بيشتر رابطه برقرار كند و مشتري دائمي شما شود .

? – سادگي در نوشتن و روشن فكر بودن :

استفاده ساده از كلمات, به كاربر اين اجازه را ميدهد تا مطالب را آسانتر درك كند . سعي كنيد از كلمات پيچيده كمتر استفاده كنيد زيرا اين كلمات فقط براي عده اي از مردم قابل درك ميباشد . عنوان ساده ي مطلب, بازديدكننده را تشويق ميكند تا مطالب شما را بخواند و همچنين ابهام در نوشتن و بيان ميتواند تصوير منفي از سايت شما را ذهن كاربر بگذارد .

? – توسعه محتواي خوب :

توليد محتواي خوب براي وبسايت شما بسيار مهم است زيرا ميتواند باعث جذب بيشتر بازديدكننده به وب شما شود و اگر شما بودجه كافي داريد ميتوانيد با استخدام بازارياب براي محصولات خود و تبليغات و همچنين فارغ التحصيلان روزنامه نگاري كه ميتوانند مطالب شما را به نحو احسن ويرايش كنند تا بازديدكننده آنها را بهتر مطالعه كند . همچنين تهيه هديه و قرعه كشي ميتواند كاربران شما را وادار كند تا به طور منظم مطالب شما را پيگيري كنند .

? – طراحي منحصر به فرد صفحات وبسايت شما :

صفحات وبسايت شما بايستي به صورت منحصر به فردي طراحي شود و كپي برداري از ديگر سايت ها نباشد . همچنين طراحي به گونه اي باشد كه كاربر براي پيدا كردن مطالب سردرگم نشود . طراحي منحصر به فرد وبسايت شما ميتواند يك مزيت بزرگ در مقابل رقبا باشد .

? – جست و جوي ساده و جهت يابي :

به جز سادگي در محتوا و گرافيك عامل ديگري هم كه خيلي بايد ساده باشد جست و جوي سريع و آسان اطلاعات است . اگر بازديدكننده به آساني به دنبال چيزي كه ميگردد پيدا نكند به سايت هاي ديگري ميرود زيرا آنها چنان حوصله اي ندارند كه بخواهند براي پيدا كردن مطلبي چندين صفحه را پشت سر بگذارند . قابليت جست و جوي آسان براي بازديدكننده مزيتي است كه كاربر ميتواند به راحتي و خيلي سريع در بين صفحات وبسايت شما حركت كند و اين براي كاربر خيلي لذت بخش خواهد بود و همچنين به تكرار بازديدكنندگان بيشتر مي انجامد .

مراحل بالا قطعا به شما كمك خواهد كرد تا اعتبار و رتبه بندي بهتري در موتور جست و جو و همچنين ايجاد اعتماد در خواننده و بازديدكننده بيشتر پيدا كنيد .

منبع: سايت بهپردازان

امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۱۴:۴۵ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]
[ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 0
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 5013
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب