طراحي وب سايت
طراحي وب سايت و اپليكيشن موبايل

بدون شك براي يك طراحي سايت موفق كه در نوع خود بديع و تازه بوده و براي كاربران ارزشمند تلقي مي شود، بايد بدانيد كه وب سايت شما قرار است تا در چه زمينه اي تمركز داشته باشد.براي تعيين اين زمينه كاري و فعاليت مهمتر از بازار و اقتضاي روز بايد علاقه خود را در نظر بگيريد، چون مسير كسب پيروزي بسيار طولاني بوده و با فراز و نشيب‌هاي زيادي همراه است و درختي است كه ميوه‌هاي آن دير به بار مي آيند.اين دو رابطه تنگاتنگ و همچنين ثابتي با يكديگر دارند، بدين معني كه حتي اگر پس از گذر زمان و كسب موفقيت علاقه شما از زمينه كاريتان كم شود، با تاثير گذاري بر روي فعاليت‌هايتان از ارزش و اعتبار آن نيز خواهد كاست.

انتخاب زمينه فعاليت طراحي سايت

مطمئنا با ديدن تب و تاب افتاده در اقشار مختلف جامعه براي حضور در دنياي اينترنت و گسترش دامنه فعاليت ها، شما نيز بدين امر مشتاق شده ايد، اما اين سوال كه كدام نوع از طراحي سايت برايتان مناسب است ، مانع اصلي هرگونه اقدامي شده است.
بازاريابي اينترنتي چيست؟

كدام نوع از طراحي سايت براي ما مناسب است؟
به منظور مشخص كردن چهارچوب كاريتان در دنياي مجازي براي حصول بهترين نتيجه از طراحي سايت بهتر است تا به موارد زير دقت نماييد.

زمينه كاري و علايق شخصي

بهترين انتخاب براي شما مي تواند طراحي وب سايت در زمينه‌اي باشد كه به آن علاقمند بوده و در آن متخصص هستيد.علاقه به پشتكار و خستگي ناپذيري در طول مسير طولاني موفقيت كمك خواهد كرد.همچنين متخصص بودن در زمينه فعاليت شما را از هرگونه مشاور در اين زمينه بي نياز كرده و با طراحي سايت حرفه اي كه توليد محتوايي قدرتمند در يك زمينه خاص دارد، شما را رفته رفته به يك مرجع قدرتمند در آن فيلد كاري تبديل خواهد كرد.
چرا CSS براي طراحي سايت و سئو شما مفيد است؟

اگركه هيچ تخصصي نداريد چه؟

شايد با خواندن اين مطلب نااميد شده و فضا را براي شخصي مانند خود، كه به عنوان نمونه تنها در بازي كردن وقت خود را سپري مي كند تنگ مي‌بينيد.چند لحظه صب كنيد! اگر به عنوان نمونه فقط بر روي انجام بازي هاي كامپيوتري زمان صرف مي كنيد احتمالا اطلاعات زيادي در اينباره داشته و در آن خلاق عمل مي كنيد، پس يك وب سايت در اين زمينه طراحي كنيد! درست همانند هرگونه فعاليتي ديگر در دنياي واقعي علاقه به پشتكار شما كمك كرده و انرژي مسير را چند برابر خواهد كرد.

ask-the-expert
تنها به اين فكر كنيد كه بيشتر وقت خود را بر روي چه چيزي ميگذرانيد؟ در زمان داشتن حق انتخاب ميان چندچيز كدام مورد را براي صرف وقت برمي‌گزينيد؟ هرشخصي بنابر شخصيتش به يك يا چند زمينه، از ورزشي و هنري گرفته تا مهندسي يا… علاقمند است.آن ها را پيدا كرده و در دنياي طراحي سايت وارد كنيد.

اگركه تحت هيچ شرايطي موضوعي پيدا نشد!

اگر در بدترين حالت هيچ استعداد، علاقه و يا تخصصي در درون خود پيدا نكرديد، بهترين گزينه براي شروع فعاليت در دنياي مجازي ايجاد يك وبلاگ شخصي است.نوشتن خاطرات و اتفاقات پيش آمده در روز و يا افكار و عقايد خود در يك حوزه، تحليل مسابقه فينال فوتبال از نگاه خود و… همه مي توانند موضوع مورد بحث در درون چنين وبلاگي باشند.شايد به ظاهر اينكار جز شلوغ كردن دنياي وب با مطالب بدون كاربرد حاصل ديگري نداشته باشد، اما پس از فعاليت مستمر براي مدتي كوتاه، با يك برانداز كلي ممكن است يك موضوع را بيش از بقيه در وبلاگ مشاهده كنيد كه بدين معني است كه علاقه خود در موضوعي خاص كه تا پيشتر از آن مطلع نبوده ايد را يافت كرده ايد.

منبع: اينتنت


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طراحي سايت مناسب،
موضوع:
[ ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۰:۰۴:۳۶ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

طبق گفته كارشناسان بين المللي در سال هاي آتي شاهد تغييراتي عمده اي در زمينه سئو و بهينه سازي سايت ها توسط موتور هاي جستجو خواهيم بود. بسياري از كارشناسان پيش بيني هايي درباره سئو و بهينه سازي سايت ها در سال 2018 داشته اند. در اين مقاله به بررسي اين موارد پرداخته ايم. 

پيش بيني رتبه بندي سايت ها در سال 2017

 1. در طول 12 ماه جستجو هاي صوتي بيش از 25 درصد از كل جستجو هاي انجام شده توسط گوگل در آمريكا خواهند بود. آمار دقيق را مي توانيد در تصوير زير مشاهده نماييد:سئو 
 2. گوگل همچنان در رتبه اول پر ترافيك ترين سايت ها قرار خواهد داشت و هيچ سايت ديگري مثل فيس بوك نمي تواند آن را تهديد كند. 
 3. تكنولوژي هاي به كار رفته براي بازاريابي و ماركتينگ از ثبات زيادي برخوردار نخواهند بود.
 4. گوگل تبليغات پولي در موتور هاي جستجو را ارائه خواهد داد.
 5. سايت فروشگاهي آمازون در انتهاي سال 4 درصد يا بيشتر از حجم جستجو هاي گوگل را شامل مي شود.
 6. توييتر مستقل باقي خواهد ماند و همچنان با ارزش ترين و محبوب ترين شبكه اجتماعي براي ناشران است.
 7. 10 برنامه برتر تلفن هاي همراه براي سال آينده نيز باقي خواهند ماند و شاهد تغييرات زيادي در اين زمينه نخواهيم بود.
 8. گوگل اعلام خواهد كرد كه از داده هاي تعاملي در سيستم رتبه بندي خود استفاده خواهد كرد.

پيش بيني رتبه بندي سايت ها در سال 2018

 1. تعداد كل كليك هاي ارگانيك گوگل در سال آتي 5 درصد كاهش خواهد يافت: بر اساس برآورد كارشناسان اقداماتي كه گوگل در زمينه ابزار ها و پايگاه هاي دانش و پاسخ هاي بهتر و فوري در SERPs انجام داد منجر به تبليغات تهاجمي و كاهش رشد جستجو ها خواد شد. البته من فكر نمي كنم اين روند در بلند مدت ادامه سرعت بيشتري پيدا كند و به معناي پايان كار براي سئو نخواهد بود. (فقط رقابت سئو كاران براي به دست آوردن كليك هاي كمتري نسبت به سال هاي قبل خواهد بود.)سئو سايت 
 2. توييتر و لينكد اين هر دو در زمينه كاهش ترافيك ارجاعي كه به ساير سايت ها مي دهند گام موثري خواهند برداشت. 
 3. توليد شدن نرم افزار هاي سئو و به دنبال آن افزايش فشار گوگل و رقابت سنگين تر در پيش روي خواهد بود. كنسول سرچ گوگل، به آرامي تغيير مي كند، اما مطمئنا، بهتر مي شود. گوگل در مورد رتبه بندي سايت ها بسيار سخت تر تصميم خواهد گرفت.
 4. الكسا شروع به كسب بازار بيشتر از طريق گوگل خواهد كرد، به ويژه از طريق دستگاه هايي كه صفحه نمايشي مانند Echo دارند. دستگاه هاي صوتي مفيد هستند اما تا حد زيادي در صفحه نمايش ها قابل استفاده نيستند و محدود مي شوند. Echo اولين بار در حل اين مسئله به كار برده شد و من فكر مي كنم در سال 2018 شاهد حضور دستگاه هاي بيشتر و بهتري در اين زمينه باشيم.
 5. يكي از غول هاي فناوري جديد شروع به كار خواهد كرد كه يكي از رقيبان اصلي YouTube خواهد بود.
 6. تبليغات فيس بوك در وب بايد بيشتر از چيزي كه در حال حاظر هست، باشد. شبكه مخاطبان فيس بوك ( كه اجازه مي دهد ناشران تبليغات فيس بوك را در سايت هاي خود انجام دهند) سرمايه مورد نياز خود را پيدا خواهد كرد و بيشتر گسترش مي يابد.
 7. برنامه هاي موبايل براي برند ها، سازمان ها و استارت آپ ها محو مي شوند و وب سايت هاي تلفن همراه جاي آن ها را خواهند گرفت.
 8. وردپرس به سلطه خود بر ساير CMS هاي ديگر ادامه خواهد داد و استفاده از آن 25 تا 35 درصد افزايش خواهد داشت.
 9. ارائه اينترنت آزاد در كشور هاي جهان با محدوديت هايي روبه رو خواهد شد و ممكن است مردم كشور هاي پيشرفته سرعت پايين اينترنت را هم تجربه كنند. حدس من اين است كه برخي از سازندگان ISP ها تلاش مي كنند كه معادله، تجارت يا استفاده از رمزنگاري معكوس را بعنوان يك گام ابتدايي متوقف كنند.

 

حالا زمان دريافت بازخورد از شماست! نظر شما چيست!؟
احتمال وقوع كدام يك از اين پيش بيني ها بيشتر است؟
شما پيشنهاد شگفت انگيزي داريد؟


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: پيش بيني سئو سايت، سئو سايت،
موضوع:
[ ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۲:۲۲ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

با افزايش محبوبيت و پيشرفت تكنولوژي، طراحي وب سايت كاربردي و جذاب براي هر كسب و كاري ضروري به نظر مي رسد. فرآيندي كه از آن طريق يك وب سايت مناسب، اپليكيشن هاي موبايل يا سيستم هاي مشابه ايجاد مي شوند، به عنوان توسعه وب سايت شناخته مي شوند. يكي از جنبه هاي كامل تر توسعه وب سايت، برنامه نويسي وب است كه به كمك زبان هاي برنامه نويسي به دست مي آيد. زبان هاي توسعه وب سايت، پلتفرم هايي هستند كه دستور العمل ها و اقدامات براي ارتباط با يك ماشين را ايجاد مي كنند. در اين مقاله ما بيشتر به 1) توسعه وب و زبان هاي برنامه نويسي و همچنين 2) بررسي محبوب ترين زبان هاي برنامه نويسي در دنيا خواهيم پرداخت. 

طراحي وب سايت 

توسعه وب سايت: مقدمه

توسعه وب يك اصطلاح است كه براي اشاره به روند طراحي يك وب سايت مورد استفاده قرار مي گيرد، چه يك صفحه وب سايت ساده باشد و چه يك سامانه شامل صفحاتي پيچيده باشد. توسعه وب سايت برخي اقدامات مانند طراحي وب، ايجاد محتوا، برنامه نويسي، وظايف امنيتي شبكه و همچنين اسكريپت سمت سرور و غيره را شامل مي شود. به منظور دنبال كردن طراحي سايت به عنوان يك حرفه، يكي از مهم ترين چيزهايي كه بايد در نظر بگيريد، داشتن مهارت در زبان هاي برنامه نويسي است.

زبان برنامه نويسي چيست؟
يك زبان برنامه نويسي براي كنترل عمل كردهاي يك ماشين استفاده مي شود. يك زبان برنامه نويسي به گونه اي طراحي شده است كه از طريق دستورالعمل هاي آن بتوان با يك سيستم كامپيوتري ارتباط برقرار نمود. از زمان اختراع كامپيوترها، هزاران زبان برنامه نويسي ايجاد شده است و هر ساله نيز بر تعداد آن ها افزوده مي گردد.

يك زبان برنامه نويسي به طور كلي به دو جزء تقسيم مي شود كه شامل معنا شناسي و نحو است. نحو يا همان سينتكس (syntax) به معني نگارش و قرار گيري كلمات به صورت درست در نوشته ها مي باشد. Sematics يا معنا شناسي در واقع مفهومي است كه به ساختار هاي نحوي زبان مي دهيم. مثلا جمله "علي به مدرسه رفت" از نظر نگارشي درست است و قواعد هم به درستي رعايت شده است ولي جمله "علي رفت به مدرسه" اشكال نحوي يا Syntax دارد چون در زبان فارسي محل قرار گرفتن فعل در آخر جمله است.

ويژگي هاي يك زبان برنامه نويسي

در زير سه ويژگي اصلي زبان هاي برنامه نويسي كه شما بايد بدانيد توضيح داده ايم:

 • انتزاع (Abstractions): اكثر زبان هاي برنامه نويسي داراي قوانين خاصي هستند كه به ما كمك مي كنند ساختار داده ها را تعريف يا علامت گذاري كنيم و همچنين نحوه اجراي دستورات را كنترل كنيم. اين قوانين به صورت انتزاعي به كار رفته است. اصل انتزاع در بعضي موارد به عنوان توصيه هايي است كه به يك برنامه نويس وب داده شده، تا بتواند به درستي از انتزاع ها استفاده نمايد.
 • تابع و هدف (Function and target): هنگام استفاده از يك زبان برنامه نويسي، علاوه بر انجام كد نويسي خود شما به ابزار هايي نياز داريد كه از طريق آن ها سيستم كامپيوتري بتواند الگوريتم ها را كنترل كند و محاسبات را انجام دهد. كامپيوتر همچنين كنترل دستگاه هاي خارجي مرتبط با آن مانند چاپگر، روبات و غيره را در اختيار دارد. بنابراين تعريف كامل زبان برنامه نويسي شامل يك توضيح يا يك دستگاه يا پردازنده اي است كه براي آن زبان ايده آل شده است. اين يكي از دلايلي است كه چرا زبان هاي برنامه نويسي با زبان هاي انساني تعامل متفاوت هستند!
 • قدرت بيان (Expressive power): زبان هاي برنامه نويسي اغلب بر اساس محاسباتي كه توانايي انجام آن ها را دارند دسته بندي مي شوند. اين قدرت بيان يكي ديگر از ويژگي هاي زبان هاي برنامه نويسي است كه از اهميت بالايي برخوردار است.

عواملي كه در انتخاب يك زبان برنامه نويسي بايد به آن ها توجه كرد

از آن جايي كه انواع مختلفي از زبان هاي برنامه نويسي وجود دارند، انتخاب يك زبان مناسب و يا ترك كردن يك زبان ديگر براي توسعه دهندگان كار آساني نخواهد بود. در زير فاكتور هاي خاصي را براي تصميم گيري در اين زمينه شرح داده ايم:

 • پلتفرم هدف: اولين چيزي كه بايد به آن توجه كنيد اين است كه برنامه شما در كجا اجرا خواهد شد. زبان هاي برنامه نويسي قادر نيستند كه در هر سيستم عاملي اجرا شوند. مثلا يك برنامه نوشته شده توسط زبان C براي اجرا بر روي ويندوز و سيستم هاي مبتني بر لينوكس به كامپايلر  نياز خواهد داشت. 
 • كارايي: كامپايلرهايي كه با زبان مورد نظرتان مناسب هستند، بايد كارآمد باشند، تا زبان سريع اجرا شود.
 • انعطاف پذيري و عملكرد: زبان انتخابي شما بايد به اندازه كافي انعطاف پذير باشد تا بتوانيد برنامه ها يا ويژگي هاي بيشتري را در آن اضافه كنيد. همچنين عملكرد كلي آن بايد به تناسب و ميل شما باشد.
 • دسترسي به كتابخانه ها: بايد يك كتابخانه اي وجود داشته باشد كه قادر به حل مشكلات برنامه نويسي شما باشد.
 • اندازه پروژه: دو نوع برنامه نويسي وجود دارد: بزرگ و كوچك. شما بايد يك زبان را انتخاب كنيد كه مي توان پروژه را با آن پياده سازي نمود و براي اندازه پروژه مناسب باشد.
 • بيان و زمان توليد:  اطمينان حاصل كنيد كه زبان بسيار خوانا و واضحي را انتخاب مي كنيد و زمان توليد برنامه ها و يا كد ها براي شما خيلي نامناسب نباشد.
 • پشتيباني از ابزار: سعي كنيد از زباني استفاده كنيد كه ابزار ها و روش هاي مختلفي را براي كنترل و پياده سازي پروژه ارائه مي دهند.

محبوب ترين زبان هاي برنامه نويسي

زبان برنامه نويسي 

جهان زبان هاي برنامه نويسي بسيار گسترده و شناخته شده است ولي يادگيري هر يك از اين زبان هاي برنامه نويسي نه عملي است و نه امكان پذير خواهد بود. اگر شما يك توسعه دهنده هستيد كه علاقمند به يادگيري مفاهيم مفيد و محبوب هستيد، ابتدا بايد بدانيد كه اين هزاران زبان براي يادگيري كدام اند؟ فهرست 15 زبان برنامه نويسي برتر در سال جاري به ترتيب در زير آورده شده است و مشخص است كه جاوا اسكريپت محبوب ترين آن ها مي باشد:

 1. jаvascript
 2. Java
 3. Python
 4. CSS
 5. PHP
 6. Ruby
 7. C++
 8. C
 9. Shell
 10. C#
 11. Objective C
 12. R
 13. VimL
 14. Go
 15. Perl

حال به بررسي جزئيات بيشتري درباره برترين زبان هاي برنامه نويسي مي پردازيم:

جاوا اسكريپت

جاوا اسكريپت يكي از محبوب ترين و پويا ترين زبان هاي برنامه نويسي براي طراحي وب سايت است. اين زبان قادر به دستيابي به چندين چيز است، از جمله كنترل مرورگر، ويرايش محتوا در يك سند نمايش داده شده، اجازه دادن به اسكريپت هاي سمت سرويس گيرنده براي برقراري ارتباط با كاربران و همچنين ارتباطات غير همزمان. جاوا اسكريپت به طور گسترده و موثر در ايجاد برنامه هاي كاربردي دسكتاپ و همچنين براي توسعه بازي ها استفاده مي شود. 

يكي از بهترين چيزهايي كه در مورد جاوا اسكريپت براي شما به عنوان يك توسعه دهنده يا صاحب وب سايت وجود دارد، اين است كه جاوا اسكريپت يكي از چند زبان برنامه نويسي است كه توسط همه مرورگرهاي بزرگ بدون نياز به كامپايلرها يا افزونه ها پذيرفته شده و پشتيباني مي شود. همچنين مي تواند در سيستم عامل هايي كه مبتني بر وب نيستند، مانند ويدجت دسكتاپ كار كند. همچنين جاوا اسكريپت از سبك هاي برنامه نويسي تابعي (functional) و شي گرا (object-oriented) پشتيباني مي كند.

جاوا

جاوا يكي ديگر از زبان هاي برنامه نويسي بسيار محبوب و گسترده است كه مي توانيد از آن براي توسعه وب سايت ها استفاده نماييد. اين زبان شي گرا، مبتني بر كلاس ها و سنكرون است كه توسط Sun Microsystems در دهه 1990 توسعه داده شد. از آن به بعد، زبان جاوا بيشترين زبان مورد استفاده است كه همچنين به عنوان يك پلتفرم استاندارد براي شركت ها و چندين توسعه دهنده موبايل و بازي در سراسر جهان كار مي كند. برنامه طراحي شدهتوسط جاوا در سراسر انواع مختلف سيستم عامل ها كار مي كند. اين بدان معني است كه اگر يك برنامه در سيستم عامل Mac نوشته شده باشد، مي تواند بر روي سيستم عامل هاي مبتني بر ويندوز نيز اجرا شود.

هر زبان با مأموريت و هدف مشخصي ايجاد مي شود. در زير پنج اصل عمده يا اهداف ذكر شده در هنگام ايجاد زبان جاوا در نظر گرفته شده است:

 • اين زبان بايد يك زبان برنامه نويسي امن و قوي باشد
 • اين زبان بايد يك زبان شي گرا و ساده باشد.
 • اين زبان بايد قادر به اجرا با كارايي بالا باشد.
 • اين زبان بايد به صورت چند نخي، پويا و تفسير شده باشد.
 • اين بايد قابل انتقال و معماري بي طرف (architecture-neutral) باشد. (جاوا براي پشتيباني از برنامه هاي كاربردي در شبكه طراحي شده است. به طور كلي، شبكه ها از انواع مختلفي از سيستم هاي مختلف با معماري CPU و سيستم عامل تشكيل مي شوند. براي فعال كردن يك برنامه جاوا براي اجرا در هر نقطه از شبكه، كامپايلر يك قالب پرونده شئ معماري را توليد مي كند، كد كامپايل شده در بسياري از پردازنده ها قابل اجرا است. توليد نرم افزاري كه روي تمام سيستم عامل ها اجرا مي شود تقريبا غيرممكن است. با جاوا، همان نسخه از برنامه در تمام سيستم عامل ها و پلتفرم ها اجرا مي شود.)

پايتون

پايتون يك زبان برنامه نويسي بسيار كاربردي و جامع است كه در طبيعت پويا است. پويايي در طبيعت به اين معني است كه شما به عنوان يك توسعه دهنده مي توانيد بدون نياز به يك كامپايلر كدهاي خود را بنويسيد و آن را اجرا كنيد. طراحي اين زبان به گونه اي است كه از خوانايي كد پشتيباني مي كند، به اين معني كه نحو يا سينتكس آن به گونه اي است كه تنها چند خط كد براي بيان يك نكته يا يك مفهوم لازم است. اين سطح خوانايي كد در مورد جاوا و ++C و غيره نيز امكان پذير است. هدف از توسعه دهندگان اين زبان آن بود كه از آن لذت ببريم!

پايتون يك زبان سطح بالا و پيشرفته است كه يادگيري و درك آن براي مبتديان آسان خواهد بود. برخي از برنامه هايي كه توسط پايتون طراحي شده اند Rdio، Instagram و Pinterest هستند. علاوه بر اين، برخي از پلتفرم هاي ديگر كه توسط پايتون پشتيباني مي شوند، جانگو، گوگل، ناسا و ياهو و غيره هستند. برخي از ويژگي هاي ديگر اين زبان عبارتند از: مديريت خودكار حافظه، كتابخانه بزرگ، سيستم پويا و حمايت از بسياري از پارادايم ها.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۰۰:۰۸ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

ديجي كالا چطور بازار الكترونيك را تسخير كرد؟

سال ۱۳۹۰ درست زماني كه بسياري ازافراد اطلاع زيادي از اينترنت نداشتند و نهايت استفاده اي كه از اينترنت مي شد جستجوي تصاوير، مشاهده سايت هاي خبري و چت روم هاي ياهو بود دو برادر فروشگاه اينترنتي راه اندازي كردند كه در نظر بسياري از اهالي بازار و تجارت كه به اصطلاح خاك بازار را خورده بودند  يك طرح شكست خورده به شمار مي آمد.

طرح آن ها بر مبناي توليد و ارائه محتواي ويدئويي آموزشي و تخصصي در زمينه معرفي و نقد و بررسي جديدترين كالاهاي ديجيتال و فن‏‌آوري‏ هاي اين حوزه بود.

اين سرويس ديجي كالا كاملا رايگان ارائه مي شود اما با جلب اعتماد خريداران به ويژه قشر جوان توانست به زودي جاي خود را در بازار باز كند. ديجي كالابه عنوان نخستين دريافت كننده نماد اعتماد الكترونيك جايگاه ويژه اي در بين مخاطبان دارد و بسياري از اهالي بازار سنتي را اگر از رده خارج نكرده باشد به تحسين وا داشته است.

ديجي كالا چطور جايگاه خود در بازار را بدست آورد؟

ارائه كالاهاي برندهاي معتبر در كنار قيمت رقابتي و خدمات پس از فروش مناسب رمز موفقيت ديجي كالا بود. آن ها در فضايي كه خريد اينترنتي در نهايت به كارت شارژ تلفن همراه و بليط الكترونيك قطار و هواپيما بود، فرهنگ خريد اينترنتي را در بين اقشار مختلف مردم نهادينه كرده و توانستند سهم خوبي از بازار را بدست آورند.

درحال حاضر مردم با خريد اينترنتي آشنا شده اند و ورود به اين عرصه در مقايسه با ۶ سال قبل بسيار آسان تر شده است. اما آيا به راحتي مي توان با طراحي فروشگاه اينترنتي مشابه ديجي كالا ، ديجي كالاي دوم شد؟

تب راه اندازي فروشگاه اينترنتي و چند باور غلط

پس از موفقيت چشم گير ديجي كالا تب طراحي فروشگاه اينترنتي مشابه ديجي كالا در بين جوانان متخصص و اهل ذوق بسيار داغ شد و فروشگاه هاي اينترنتي متعددي راه اندازي شدند كه در اين بين تنها برخي از آن ها موفق بودند. راه اندازي فروشگاه آنلاين در آغاز چندان پيچيده به نظر نمي رسد تنها به راه اندازي يك سايت،ارائه تعدادي كالا يا خدمت و يك يا چند روش پرداخت نياز داريم.

اما حقيقت اين است كه راه اندازي فروشگاه آنلاين بسيار پيچيده و نيازمند تخصص بالا در طراحي ، پياده سازي و اجراست.

برخي شركت ها يا حتي افراد حقيقي مدعي هستند مي توانند با دريافت هزينه اندك براي شما فروشگاه راه اندازي كنند اما آيا چنين فروشگاهي از امنيت كافي برخوردار است؟ آيا يك فروشگاه ارزان توانايي رقابت در بازار پيچيده امروز را براي شما فراهم مي كند؟ مردم به هر فروشگاهي اعتماد مي كنند و از شما خريد مي كنند؟

واضح است كه راه اندازي فروشگاه آنلايني كه به موفقيت دست يابد و بتواند اعتماد مردم را جلب كرده و سهم بزرگي از بازار را بدست آورد كار چندان ساده اي نيست و با بودجه بسيار اندك امكان شكست بسيار بالايي خواهد داشت.

برخي بر اين باورند كه ما يك سايت ارزان راه اندازي مي كنيم و به مرور و با فروش بيشتر آن را بهينه مي كنيم غافل از اينكه با اين باور غلط به استقبال شكست مي روند.

ديجي كالا

پشت پرده ديجي كالا چه مي گذرد؟

ديجي كالا يك تيم قوي فني، بازاريابي و فروش دارد كه مي دانند لحظه اي غافل شدن در شرايط رقابتي كنوني به معني ورود به چرخه شكست است.

تكنيك هاي بهينه سازي سايت ديجي كالا براي موتورهاي جستجو از بسياري سايت هاي داخلي چندين سال جلو تر است.

طراحي سايت و رابط كاربري آن بسيار حساب شده و منطبق بر اصول روانشناسي و وفادار سازي مشتريان است، شركاي ديجي كالا دائم اين مجموعه را از نظر فناوري و دانش روز شارژ مي كنند و رقابت با آن تنها از افراد هوشمند و متخصص بر مي آيد.

آيا بايد با ديجي كالا رقابت كنم؟

اگر به فكر طراحي فروشگاه اينترنتي مشابه ديجي كالا هستيد بايد بدانيد راه سختي پيش رو داريد و براي موفقيت در اين مسير به بهترين ها نياز داريد.اما اين به آن معني نيست كه لزوما بايد به فكر رقابت با ديجي كالا و يا نابودي آن باشيد.

شما بايد در قدم نخست بازار هدف خود را به درستي انتخاب كنيد. ورود به حوزه هايي كه حاشيه امن خوبي دارد و ديجي كالا به آن وارد نشده يا كمتر روي آن تمركز دارد مي تواند انتخاب خوبي باشد.

محتوا پادشاه است پس سعي كنيد اطلاعاتي كه مخاطب هنگام خريد به آن نياز دارد به بهترين شكل در اختيارش قراردهيد تا به شما اعتماد كند.

در نهايت به يك تيم فني و كارشناسي بسيار هدفمند و متخصص نياز داريد. بهترين ها را انتخاب كنيد و سعي كنيد هوشمندانه هزينه كنيد، اين را هم در نظر بگيريد وارد مسيري شده ايد كه پيش از شما خيلي ها رفته اند اما موفق نبوده اند بنابر اين سعي كنيد ضمن استفاده از تجارب ديگران هوشمندانه عمل كنيد.

آيا با قيمت ارزان مي توان ديجي كالا را شكست داد؟

برخي بر اين باورند كه با طراحي فروشگاه اينترنتي مشابه ديجي كالا اما ارزان و ارائه محصولات با قيمت پايين مي توان به راحتي بر ديجي كالا غلبه كرد اما اين تفكر سرابي بيش نيست.

مردم از خريد كالاهايي كه بي دليل ارزان باشند واهمه دارند از ديگر سوي ورود به چنين عرصه اي شما را در مسير جنگ مستقيم با ديجي كالا قرار خواهد داد كه احتمال اينكه شما شكست بخوريد .

بنابراين اگر قصد طراحي فروشگاه اينترنتي مشابه ديجي كالا را داريد بايد بدانيد كه سياست ديجي كالا كه سبب موفقيت آن و برند شدن آن در فضاي مجازي شده است، ارائه اطلاعات به روز و محصولات با كيفيت بوده است. بنابراين بدون برنامه ريزي صحيح و كسب اطلاعات در اين حوزه نمي توانيد به موفقيت برسيد. براي رسيدن به بهترين ها بايد صبور باشيد و تمامي مراحل طراحي فروشگاه اينترنتي حرفه اي را قدم به قدم طي كنيد. فكر شروع ضعيف را از سر خود بيرون كنيد ، همين قدم هاي اول شما است كه آينده بردنتان را مشخص مي كند.

سايت منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۲۵:۳۲ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

با توجه به زياد شدن سايت هاي فعال و رقابت شديد بين اونها، صرفاً انجام اقداماتي براي بالا بردن سئو سايت كافي نيست.

با بالا بردن سئو ، سايت در صفحات اوليه نتايج گوگل قرار ميگيرد. ولي اين كه كاربران از سايت راضي باشن و براي نتايج بعدي دوباره به سراغ اين سايت برن خيلي مهم است. مهمترين اصل در اين زمينه اينكه يه سايت چطوري طراحي بشه كه با كاربر ارتباط برقرار كنه و اون را راضي نگه داره. طراحي سايت حرفه اي كه البته منظور فقط گرافيك سايت نيست بلكه ارتباط بين صفحات، محتواي هر صفحه و چيدمان مناسب اونهاست كه مي تونه كاربر را راضي نگه داره. با ديدن و بررسي سايت هاي مختلف موفق مي توان در مورد چيدمان صفحات تصميم گرفت.

يك وب سايت حرفه اي چطور كاربران را به خودش جذب مي كنه!

فرض كنين كه يه توليدكننده لباس تصميم گرفته كه لباس هاش را از طريق وب سايت و اينترنتي به فروش برسونه. يه كار عادي كه بيشتر طراحان وب سايت انجام ميدن اينكه لباس ها و قيمتشون را به كاربر نشون بدن و ازش بخوان كه هر لباسي را كه خواست انتخاب كنه و بخره.

اما اگه بخواد مشتري بيشتري جذب بشه تا خريد بيشتري بكنن بايد يه رابطه دوستانه با مشتري برقرار كنه و به يه نحوي مشتري را درگير كنه.يكي از كارهايي كه ميشه كرد اينكه از مشتري سوالاتي مثل رنگ مورد علاقه، سايز و ….  پرسيده بشه. مثلاً از مشتري رنگ مورد علاقه براي لباس را بپرسه و بعد لباس هايي با اين رنگ را به مشتري نشون بده.

اگه مرحله خريد كردن را با پرسيدن سوال از كاربر و درگير كردن تدريجي اون، را تا جايي كه ممكنه عقب بياندازين علاوه بر اينكه مشتري احساس راحتي ميكنه، مي تونين اطلاعات زيادي در مورد كاربر جمع كرده و  براي خريدهاي بعدي طبق سليقه مشتري و براساس اطلاعاتي كه ازش گرفتين بهش لباس معرفي كنين.

منبع


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طراحي سايت حرفه اي،
موضوع:
[ ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۰۹:۰۹ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

يكي از مهمترين اصول در طراحي وب سايت ، ساده نگه داشتن آن است . اين قانون بايستي به تمام جنبه هاي وبسايت شما از جمله گرافيك و محتوا اعمال شود .

با استفاده از نكات زير شما ميتوانيد سايتي ساده و زيبا داشته باشيد و همچنين از درهم و برهمي آن جلوگيري كنيد .

? – توجه به ويژگي ها و امكانات سايت :

توسعه وبسايت از جمله عادات تمامي نويسندگان است و ميخواهند ويژگي ها و قابليت هايي به وب سايت خود بيفزايند اما در بعضي مواقع ويژگي هايي اضافه ميكنند كه فقط خود شما را راضي ميكند اما هيچ اهميتي براي خوانندگان و مشتريان شما ندارد و اين به تلف كردن وقت و پهناي باند كاربر خود مي انجامد . پس توجه داشته باشيد كه قابليت هايي اضافه كنيد كه براي كاربران اهميت ويژه اي داشته باشد .

? – امكانات وب خود را به حداقل برسانيد تا كاربر به پهناي باند بيشتري احتياج نداشه باشد :

پهناي باند كاربر توسط تصاوير و فيلم ها استفاده ميشوند پس كمي عاقلانه تر بيانديشيد زيرا مصرف پهناي باند كاربر توسط سايت شما ميتواند كاربر را تحريك كند تا از سايت شما ديدن نكند . علاوه بر اين از صفحات وب خود به طور منظمي ديدن كنيد تا هم بررسي دقيقي داشته باشيد و هم اگر لينك هاي خرابي وجود داشت آنها را تعمير كنيد .

? – به بازديدكنندگان خود اطلاع رساني كنيد :

دادن اطلاعاتي كه كاربر بتواند آنها را راحتر حضم كند خيلي بهتر است و اطلاعاتي بدهيد كه كاربر آنها را ادعاي شما تلقي نكند بلكه عملكرد شما را نشان بدهد . همچنين دادن اطلاعات دقيق در رابطه با امكانات و محصولات سايت خود كاربر را وادار ميكند تا درباره شما بهتر قضاوت كند و اين خود موفقيت شما را در آغاز هدف خود ميرساند و اين پايه اي ميشود تا كاربر با شما بيشتر رابطه برقرار كند و مشتري دائمي شما شود .

? – سادگي در نوشتن و روشن فكر بودن :

استفاده ساده از كلمات, به كاربر اين اجازه را ميدهد تا مطالب را آسانتر درك كند . سعي كنيد از كلمات پيچيده كمتر استفاده كنيد زيرا اين كلمات فقط براي عده اي از مردم قابل درك ميباشد . عنوان ساده ي مطلب, بازديدكننده را تشويق ميكند تا مطالب شما را بخواند و همچنين ابهام در نوشتن و بيان ميتواند تصوير منفي از سايت شما را ذهن كاربر بگذارد .

? – توسعه محتواي خوب :

توليد محتواي خوب براي وبسايت شما بسيار مهم است زيرا ميتواند باعث جذب بيشتر بازديدكننده به وب شما شود و اگر شما بودجه كافي داريد ميتوانيد با استخدام بازارياب براي محصولات خود و تبليغات و همچنين فارغ التحصيلان روزنامه نگاري كه ميتوانند مطالب شما را به نحو احسن ويرايش كنند تا بازديدكننده آنها را بهتر مطالعه كند . همچنين تهيه هديه و قرعه كشي ميتواند كاربران شما را وادار كند تا به طور منظم مطالب شما را پيگيري كنند .

? – طراحي منحصر به فرد صفحات وبسايت شما :

صفحات وبسايت شما بايستي به صورت منحصر به فردي طراحي شود و كپي برداري از ديگر سايت ها نباشد . همچنين طراحي به گونه اي باشد كه كاربر براي پيدا كردن مطالب سردرگم نشود . طراحي منحصر به فرد وبسايت شما ميتواند يك مزيت بزرگ در مقابل رقبا باشد .

? – جست و جوي ساده و جهت يابي :

به جز سادگي در محتوا و گرافيك عامل ديگري هم كه خيلي بايد ساده باشد جست و جوي سريع و آسان اطلاعات است . اگر بازديدكننده به آساني به دنبال چيزي كه ميگردد پيدا نكند به سايت هاي ديگري ميرود زيرا آنها چنان حوصله اي ندارند كه بخواهند براي پيدا كردن مطلبي چندين صفحه را پشت سر بگذارند . قابليت جست و جوي آسان براي بازديدكننده مزيتي است كه كاربر ميتواند به راحتي و خيلي سريع در بين صفحات وبسايت شما حركت كند و اين براي كاربر خيلي لذت بخش خواهد بود و همچنين به تكرار بازديدكنندگان بيشتر مي انجامد .

مراحل بالا قطعا به شما كمك خواهد كرد تا اعتبار و رتبه بندي بهتري در موتور جست و جو و همچنين ايجاد اعتماد در خواننده و بازديدكننده بيشتر پيدا كنيد .

منبع: سايت بهپردازان


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۲:۱۴:۴۵ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

به تناسب نوع طراحي اي كه براي وب سايت مي خوايد ، سيستم هاي مديريت محتواي مختلفي وجود داره اما وردپرس به دليل رايگان بودنش محبوب ترين اونهاست. وردپرس نرم افزاري Open Source يا منبع باز است كه در PHP نوشته شده و مي توانيد براي طراحي وب سايت، وبلاگ يا برنامه هاي كاربردي استفاده كنيد. طرح هاي زيبا، ويژگي هاي قدرتمند و آزادي براي ساختن هر چيزي كه مي خوايد، وردپرس هم زمان هم رايگانه و هم راحت. %28 از دنياي وب از جمله وب سايت هاي سرگرمي تا بزرگترين سايت هاي خبري آنلاين از وردپرس استفاده مي كنند. بيش از 60 ميليون نفر وردپرس را انتخاب كرده اند تا وب سايتشون احساس خونه رو بهشون القا كنه.

در سال 2003 وردپرس با استفاده از يك بيت كد با كاربراني كه تعدادشون كمتر از انگشت هاي دسته براي تمايل به زيبايي و نشر سيستمي معماري شده شروع به كار كرد، از آن زمان به بعد بزرگترين ابزار وبلاگ نويسي ميزباني در جهان با توجه به اينكه در ميليون ها سايت استفاده مي شود و روزانه ده ها ميليون نفر آن را مي بينند شد. وردپرس يك پروژه منبع باز است به اين معني كه صدها نفر در سراسر جهان روي آن كار مي كنن ، همچنين به اين معني كه شما مي توانيد از آن براي هر نوع سايتي و بدون پرداخت هزينه مجوز و تعدادي ديگر از آزادي هاي مهم استفاده كنيد. وردپرس به عنوان يك سيستم وبلاگ نويسي آغاز شده ، اما امروزه به عنوان سيستم مديريت محتوايي كامل از طريق هزاران پلاگين و ويدجت و تم ها مورد استفاده قرار گرفته است، وردپرس تنها به تخيل شما محدود ميشه.

براي دريافت فايل منبع WordPress به سايت https://wordpress.org يا  https://wordpress.com مراجعه كنيد و آخرين نسخه به روز شده رو دانلود كنيد و روي سيستم خودتون بارگذاري كنيد.

 

 

 

مزاياي طراحي سايت با WordPress :

 

1- استفاده ازش راحته

وردپرس راحته و يك رابط بصري داره ، اضافه كردن صفحات جديد، پست هاي وبلاگ، تصاوير و غيره به سرعت انجام مي شن. از اونجايي كه تكنولوژي خيلي ساده ايه زمان صرف شده براي قالب بندي هم كاهش پيدا مي كنه.

 

2- دسترسي بهش آسونه

مي تونيد وب سايت را از هر كامپيوتري مديريت كنيد. وردپرس مبتني بر مرورگره و شما مي تونيد از هر كامپيوتري كه متصله به اينترنت سايت خود را مديريت كنيد.

 

3- نيازي به ويرايش HTML يا نرم افزار FTP نداره

وردپرس يك سيستم مستقل است و نيازي به نرم افزار ويرايش HTML ندارد ، شما مي تونيد يك صفحه جديد يا پست وبلاگ، فرمت متن، آپلود تصاوير (و ويرايش آنها)، آپلود اسناد، فايل هاي ويديويي، گالري تصاوير و … ايجاد كنيد بدون اينكه نيازي به نرم افزار FTP يا HTML باشه.

 

4-موتورهاي جستجو عاشق سايت هاي وردپرس

كد هاي وردپرس بسيار تميز و ساده است و موتورهاي جستجو را براي خواندن و فهرست محتواي سايت راحت مي كنه. علاوه بر اين، هر صفحه، پست و تصوير مي تونه كلمات كليدي متا تگ، توضيحات و عنوان خودشو داشته باشه و براي كلمات كليدي خاص بهينه سازي بشه. شما همچنين مي تونيد از برچسب ها (Tags) براي افزايش تلاش هاي بهينه سازي موتور جستجوگر استفاده كنيد.

 

5- روي سايت كنترل داريد

ديگه لازم نيست براي يك به روز رساني و آپديت ساده منتظر طراح سايت باشيد ، با وردپرس، شما تقريبا كنترل هر جنبه اي از سايت خودتونو داريد و مي تونيد به راحتي به روز رساني هاي خود را انجام بديد.

 

6- طراحي سايت شما قابل برنامه ريزيه

وردپرس به عنوان يك موتور براي وب سايت شما عمل مي كنه ، با توجه به اينكه شكل و احساس سايت %100 براي شما شخصي سازيه ، نام تجاري شما از اين طريق ميدرخشه و يك تجربه منحصر به فرد هم براي بازديد كننده هاتون به ارمغان مياره.

 

7- يك وبلاگ كاملا آماده اس

از اونجايي كه وردپرس در ابتدا به عنوان يك پلتفرم وبلاگ نويسي ايجاد شد ، قابليت هاي وبلاگ نويسي هم به تناسب نياز هاي ما ساخته شد. راه اندازي اشتراك ايميل RSS در وبلاگتون ، قابليت نظر دادن و به طور خودكار اضافه كردن آخرين پست هاي وبلاگ به صفحات ديگر سايت مثل صفحه اصلي وب سايت، بسيار راحته و باعث گسترش دسترسي شركت شما و ايجاد سايتي پويا تر ميشه.

 

8- گسترش عملكرد سايت با پلاگين ها

مي خوايد يك تقويم ، گالري ويدئو، ويژگي هاي توييتر و فيس بوك و موارد ديگر را به سايت خود اضافه كنيد؟ وردپرس اين امكان را با افزونه ها يا پلاگين ها كه اكثر آنها رايگان هستند يا قيمتي منطقي دارن در دسترس ما قرار ميده.

 

9- امكان رشد داره

سايت هاي وردپرس بسيار مقياس پذيرن ، شما ميتونيد صدها هزار صفحه يا پست هاي وبلاگ در سايت خود داشته باشيد ولي عملكرد سايت كم نباشه و هر بار كه بخوايد صفحه اضافه كنيد يا ويرايش انجام بدين.

 

10- چند كاربره ست

به عنوان يك مدير سايت وردپرس، مي تونيد چندين كاربر را براي وب سايت تنظيم كنيد و سطوح دسترسي و قابليت هاي هر كاربر را تعيين كنيد.

 

 

 

معايب طراحي سايت با WordPress :

 

1- ميتونه آسيب پذير باشه

وردپرس منبع باز و متكي به يك جامعه از توسعه دهندگان است ، براي پيدا كردن منابع لازم است كه آن را با تم ها و پلاگين ها شخصي سازي كنيد. هر تم يا افزونه اي كه در سايت وردپرس خودتون استفاده مي كنيد توسط شخص ديگري نوشته شده است؛ از آنجا كه هيچ سازمان يا شخص خاصي براي نظارت بر تم ها يا افزونه هاي وردپرس وجود نداره در پلاگين اي كه در سايت شما استفاده مي شود، يك سري اشكال وجود داره. در صورتي كه شما اين را نمي دانيد، با وردپرس، تنها يك افزونه مي تونه به داشبورد مديريت شما دسترسي داشته باشه؛ مگر اينكه شما به طور فعال اقدامات لازم براي ايمن سازي وبلاگ وردپرس خود را انجام داده باشيد، با اين حال نميتونيد كاملا مطمئن باشيد. همچنين، وردپرس در PHP اجرا مي شود و جزئيات مهم در پايگاه داده MYSQL خود را ذخيره مي كند كه براي حملات  SQLيك بالقوه است. آسيب پذيري به حملات خشونت آميز يكي از دلايل اصلي استفاده نكردن از وردپرس است، مگر اينكه شما يك پلاگين براي مقابله نصب كنيد

 

2- مي تونه خيلي پرهزينه باشه

نه اشتباه نكنيد ، وردپرس خودش مجانيه! دانلود و نصب وردپرس رايگانه اما فقط داشتن وردپرس كافي نيست مگر اينكه نخوايد كه وب سايت شما جزو 70 ميليون وب سايتي كه با وردپرس كار مي كنن باشه. شما وردپرس را در همه جا مي بينيد و هنگامي كه شما يك نسخه از يك سايت را با استفاده از وردپرس مشاهده مي كنيد، كمتر تو ذهنتون ماندگار ميشه ؛ به همين دليل هم وردپرس گرانه. براي اطمينان از اينكه سايت وردپرسي شما به درستي طراحي شده و هميشه فعال است، بايد چند ميليون هزينه كنيد. تنها راه اين است كه خودتون طراح سايت وردپرسي باشيد.

 

3- بايد به صورت مداوم بروز رساني كنيد

شايد به نظر شما از مزايا باشه اما وقتي به فركانس و تكرار به روز رساني ها و مسائل مربوطه مثل آپديت پلاگين ها و … فكر كنيد متوجه مي شيد كه خيلي هم چيز خوبي نيست. با هر بروز رساني مشكل قالب سايت و پلاگين ها رو خواهيد داشت كه اغلب با هزينه هاي گزاف همراهه. تعمير و نگهداري در وردپرس يك مسئله شخصيه ، شما نميتوانيد بدون بروز رساني مداوم ازش استفاده كنيد و بايد زماني كه به روزرساني كرديد، آماده تغييرات در قالب يا پلاگين هاي خود باشيد. اگر شما بودجه، طراح يا برنامه نويس يا منابعي براي مديريت اين به روز رساني ها داريد، وردپرس عاليه

 

4- از منابع زيادي استفاده مي كنه

براي اينكه وردپرس براتون موثر باشه بايد اغلب مواقع بسياري از پلاگين ها رو نصب كنيد ، نصب تنهاي وردپرس بي فايده اس و نياز به تم و حداقل چند پلاگين داره. در يك سطحي اين مقوله مشكل به نظر نمياد اما هر چقدر بيشتر پلاگين نصب كنيد ، سرعت وب سايت شما كم و كمتر ميشه. اگه با اين پلاگين ها كار نكنيد يا  اگه شما بودجه يا منابع براي برنامه نويسي اين ويژگي ها را در قالب وردپرس خودتون نداشته باشيد چي؟ با يك وب سايت بسيار بسيار كند روبرو مي شيد.

از لحاظ منابع سرور هم وردپرس نسبت به وب سايت هاي HTML يا PHP از منابع بيشتري استفاده مي كنه، مگه اينكه شما يك راه حل ميزباني وردپرس با كيفيت پيدا كنيد، اگر تعداد زيادي بازديد كننده داشته باشيد و از وردپرس در يك ميزباني مشترك استفاده كنيد خطر ميزباني شما به حالت تعليق در مياد.

 

5- توي سئو مي تونه مشكل ساز باشه

مهمه كه توجه ويژه اي به اين موضوع داشته باشيد مگه اينكه در حال حاضر دسترسي به سئو داشته باشيد. وردپرس معتقده كه با سئو دوستانه برخورد كنه اما همه سيستم هاي مديريت محتوا (CMS) همينطورن. اگر دانشي درباره سئو نداشته باشيد خيلي راحت مشكلات مربوط به اين موضوع در وردپرس خودشونو نشون مي دن. يكي از اين محكومين اصلي ، سيستم برچسب گذاري يا تگ گذاري و طبقه بندي توسط وردپرسه. راه حلش اينه كه تصميم بگيريد تگ ها و دسته بندي ها رو بدون علامت بسازيد كه در اينصورت هر برچسبي كه شما ايجاد ميكنيد و هر دسته ي خاصي كه محتواتونو اضافه ميكنيد، يك فرم تكراري از آن محتوا را خواهيد داشت. با توجه به نتايج، برخي افراد 10 نسخه از يك محتوا دارند و تعجب مي كنند كه چرا يك موضوع مشابه را تجربه مي كنند.

اگر شما يك دانش پيشرفته از سئو داشته باشيد به اين مشكل برنمي خوريد اما همه ندارن متاسفانه. اكثر افرادي كه اين مقاله را مطالعه مي كنند احتمالا تا امروز اينو نمي دونستن.

 

 

 

چگونه يك وبسايت وردپرس ايجاد كنيم

اين راهنما براي كسايي در نظر گرفته شده كه مي خوان اولين وب سايت رو با وردپرس ايجاد كنن. ما با پيدا كردن سيستم مديريت محتوا مناسب، انتخاب يك نام دامنه، سپس سرويس ميزباني وب مناسب، اضافه كردن تم ها، پلاگين ها و سفارشي كردن ظاهر سايت شروع مي كنيم.

 

 

مرحله اول (بستر يا پلتفرم مناسب براي وب سايت خود را انتخاب كنيد)

 

سيستم مديريت محتوا چيست؟

CMS يا سيستم مديريت محتوا به زبان ساده، يك پلتفرم از مكانيزميه كه به شما قابليت ايجاد محتوا و نشر اون در وب سايتتون رو ميده مثل يك جا رختي براي كتي است كه همون محتواي شماست. اين نرم افزار است كه بر روي سرور ميزبان شما نصب شده است و ارائه دهنده ميزبان شما فقط يك كليك لازم داره تا CMS شما رو نصب كنه. پس از نصب، شما مي تونيد به سايت خود به عنوان مدير وارد شويد و عكس ها، متن ها و ساير مطالب رو اضافه كنيد. همچنين مي تونيد يك قالب در موازات طراحي و هدف سايتتون نصب كنيد ، با قالب اضافه شده، مي توانيد ظاهر سايت خود را سفارشي و شخصي سازي كنيد. همچنين مي تونيد يكسري پلاگين براي اضافه كردن توابع به سايت نصب كنيد مثل يك پلاگين به اشتراك گذاري اجتماعي براي كمك به انتشار كلمه در مورد سايت از طريق شبكه هاي اجتماعي. همه اينها و بيشترش رو مي تونيم با سيستم مديريت محتوا انجام بديم.
حالا كه سيستم مديريت محتواي انتخابي شما با تمام مزايا و معايب اش وردپرسه پس بريم سراغ مرحله بعدي.

 

 

مرحله دوم (يك نام درست براي وب سايت (دامنه) و ميزباني انتخاب كنيد)

 

قبل از اينكه نام دامنه رو انتخاب كنيد، لازمه مطمئن بشيد كه توازن مورد نظر شما در اون قرار داره. براي ايجاد يك وب سايت توليد درآمد بسيار مهمه. در حال حاضر، فقط مطمئن بشيد چيزيه كه دوست داريد و در واقع واقعا پرشور است و اطمينان حاصل كنيد كه شما داراي تخصص معقول راجع به اسم مورد نظر هستيد. شما هر نامي رو مي تونيد انتخاب كنيد در صورت موجود بودن اما من براتون پيشنهادهايي دارم :

 • وب سايت تجارتي – اگر شما در حال ايجاد يك وب سايت براي تجارت و كسب و كارتون هستيد بهتره انتخاب نام دامنه با نام شركت يا نام تجاري شما يكي باشه. به عنوان مثال نام دامنه شما مي تونه به اين شكل باشه.com نام شركت يا .comنام برند شما
 • وب سايت شخصي – اگر قرار باشد وبسايت شخصي شما باشد، بهتر است با com بسازيد.
 • وب سايت سرگرمي  هيچ محدوديتي نداريد.

 

محبوب ترين دامنه ها .com ،  .org،  .netو .ir هستن اما با توجه به گستردگي هاي جديدي كه به تازگي در نام هاي دامنه ها به وجود آمده مي تونيد دامنه هاي جديدي هم امتحان كنيد مثل .pizzaاسم شركت و.greenاسم شركت و …

با تمام اين اوصاف پيشنهاد من به شما استفاده از دامنه هاي رايجه چون هنوز اين دامنه هاي جديد تو ذهن افراد جا نيفتاده.

 

انتخاب نام درست براي دامنه

گام بعدي در فرآيند ما شامل انتخاب نام دامنه است. نام دامنه اساسا نشاني اينترنتي در نوار آدرس مرورگر براي بازديد از يك وب سايت خاص است. انتخاب نام دامنه مناسب خيلي حياتيه ، چند چيز كه بايد در نظر بگيريد :

 

 • كوتاه – نام هاي كوتاهتر براي به حافظه سپردن و تايپ راحت تر انتخاب مناسب تري هستند.
 • قابليت برندينگ  نام دامنه شما هم در راستاي برند شدن به شما كمك مي كنه، فقط مطمئن بشيد كه انتخابتون در اين زمينه باعث اشتباه نشه.
 • به ياد ماندني – افراد خيلي زود و راحت فراموش مي كنند، نامي پيدا كنيد كه اولين بار بازديد كنندگان سايت شما به ياد بسپارن.
 • جذاب  شما دنبال يك نام براي دامنه هستيد كه هم راحت در دهان بچرخه هم اينكه كاملا منظور شما رو توصيف كنه.
 • تايپ راحت
 • شامل كلمات كليدي باشه (اختياري)  كلمات كليدي مناسب يا تركيبي از مناسب ترين ها رو پيدا كنيد، هر چقدر نام دامنه شما به كلمه كليدي سايت نزديك تر باشه براي سئو شما هم بهتره.
 • توزيع خاص (اختياري) – اگر شما يك وب سايت در مورد يك توزيع خاص بنويسيد، بايد بررسي كنيد كه آيا اختصارات متداول وجود دارد يا نه. مثلا در بسياري از سايت هايي كه رتبه بالايي دارند “WP” به عنوان بخشي از نامشون قرار داره تا نشون بدن كه براي طراحي از WordPress استفاده كرده اند.

 

هاستينگ

وقتي درباره نوع ارائه دهنده ميزبان صحبت مي كنيم، فقط دو راه داريم :

 

 • هاستينگ مشترك
 • مديريت هاستينگ وردپرس

توصيه من به كسايي كه اولين وب سايت خودشون رو مي سازن، هاستينگ مشتركه، هر نوع ديگه اي از انواع ميزباني رو كه شنيديد مثل ميزباني خصوصي مجازي ممكنه انتخاب مناسبي براي اولين وب سايت شما نباشه. ميزباني ميزبان راه رفتنه و بعد ما مي توانيم در مورد ارتقاء ميزبان خود صحبت كنيم. هر دو نوع ارائه دهنده ميزباني كه ازشون اسم برديم، ثبت نام دامنه و هاستينگ عرضه مي كنن و اين دقيقا همان چيزيه كه ما براي ايجاد يك وب سايت بسيار جذاب نياز داريم.

 

 

مرحله سوم (وب سايت جديد وردپرس خود را پيكر بندي كنيد)

 

صفحه مديريت وردپرس

 • به صفحه .com/wp-adminاسم وب سايت برويد.
 • نام كاربري و رمز عبور كه قبلا در طول فرآيند نصب وردپرس وارد كرده ايد را وارد كنيد.

 

منوي مديريت وردپرس شما در سمت چپ صفحه نمايش در دسترس است.

 • داشبورد
 • پست ها
 • رسانه ها
 • لينك ها (پيوندها)
 • صفحات
 • نظرات
 • ظاهر
 • پلاگين ها
 • كاربران
 • ابزارها
 • تنظيمات

اينها چيزهايي ست كه با آن برخورد ميكنيد ، اما من وعده داده ام كه سايت شما را بالا بياريم و اين كارو مي كنيم. بنابراين براي اهداف اين پست، درباره تنظيمات، ابزارها، كاربران يا داشبورد با شما صحبت نخواهم كرد. من درباره بقيه گزينه هاي منو كه بخشي از منو وردپرس شما هستند صحبت خواهم كرد. شروع كنيم؟

 

شخصي سازي ظاهر سايت و فعال سازي يك تم وردپرس

 

 • تم ها

1- از طريق منوي ظاهر> تم ها اين قسمت باز ميشه اگر در مورد دسترسي به يك قسمت خاص از منوي WordPress از صفحه مديريت، شك داشته باشيد از اينجا مي تونيد به عنوان هر منو دسترسي داشته باشيد.

2- و بر روي دكمه “Add New” در بالاي صفحه كليك كنيد و يكي از تم هاي نمايش داده شده رو انتخاب كنيد.

3- يك تم جديد كه دوست داريد نصب و فعال كنيد.

4- بخش بعدي شامل شخصي سازي تم است كه از طريق Appearance > Customize قابل اجرائه. شما مي توانيد چندين چيز را به ظاهر سايت خود از اينجا اضافه كنيد.

 

 

 • ابزارك

1- از منوي Appearances > Widgets قابل دسترسي است. ابزارك ها ماژول هاي پيش فرض يا تكه هاي كد هستند كه به يك تابع مشخص اضافه مي شوند و در بعضي وجوه براي وب سايت شما مفيد خواهد بود. ستون هاي فرعي، پاورقي ها و هدر ها با ويدجت بارگيري ميشن. 6 نوع ويجت وجود داره در اين منو كه عبارتند از نوار جستجو، آخرين ويجت پست شده، نظرات اخير، آرشيوها، دسته ها و متا. ابزارك ها پلاگين نيستند، اما آنها يك تكه كوچكي از كد هستند كه كمي عملكرد را اضافه مي كنند. گاهي اوقات ممكن است به ناوبري كمك كند، گاهي اوقات هم به رسانه هاي اجتماعي، شما حتي مي توانيد از آن براي اضافه كردن HTML به يك ويجت متن استفاده كنيد كه به صورت كدگذاري انجام مي شود. بنابراين ويدجت ابزار بسيار مفيدي است، اما قبل از اينكه بتوانيد از آنها به طور كامل استفاده كنيد، بايد كمي درباره آنها ياد بگيريد.

 

 

 • منو ها

منوها براي هر وب سايتي بسيار مهم ان و وسيله اي براي حركت به سايت و محتواي آن هستند. منو هاي بد و ناوبري باعث نرخ بازده بالا ( بازديد كننده هايي كه بعد از يك بار ديدن وب سايت شما ديگه برنمي گردن) ميشه. شما ممكن است وب سايت ها را با منوهايي در بالا يا كنار و حتي در پايين مشاهده كرده باشيد ، ما هم همه اينها رو مي تونيم داشته باشيم. شايد بخوايد صفحاتي مثل “درباره”، “وبلاگ”، “تماس” و “خدمات ما” را به عنوان بخشي از منوي اصلي خودتون اضافه كنيد، هر صفحه اي كه مي خواهيد در منوتون نمايش داده شود مي توانيد اضافه كنيد. تعداد منوها و قرار دادن آنها در سايت شما بستگي به تم وردپرس شما دارد.

 

يك منوي خوب :

 • مختصر و كوتاهه
 • نماينده اي از همه پيشنهادات سايت شماست
 • بسيار مفيد براي استفاده و مانور در اطراف سايت شماست.

اين ها را در ذهن داشته باشيد چون بايد بهترين باشيد.

 

 

 • زمينه

بسياري از وبسايتها پس زمينه تك رنگ را انتخاب ميكنند و من طرفدار بزرگ آن هستم. وب سايت داركوب هم از زمينه تك رنگ استفاده كرده. وب سايت هايي كه رسانه هاي سنگين هستند، نمونه هايي از جمله سايت هاي عكاسي يا وب سايت هاي نمونه كارها هستند كه زمينه هاي خوبي دارند. اگر ميخواهيد با وب سايتتون يك نشانه قدرتمند بصري براي مخاطبان ارسال كنيد، از يك تصوير پس زمينه قدرتمند استفاده كنيد يا اينكه مي توانيد به سادگي يك رنگ ساده را انتخاب كنيد كه مناسب هر وبلاگ است كه بر خوانايي تأكيد دارد. يك پس زمينه نبايد يك تصوير اسلايدي باشه كه اساسا يك تصوير دائما در حال تغيير است.

 

 

 • نظرات (دسترسي از منوي وردپرس)

وب سايت ها براي موفقيت نياز به خواننده و كاربر دارن. نظرات يك وسيله بسيار قدرتمند براي ايجاد يك گفتگوي بزرگ در سايت شما هستند و اين تنها ارزش بيشتري به سايت شما ميده. به سختي، يك درصد از ترافيكي كه از سايت شما بازديد ميكنه ميان و نظر هم ميدن. و اين فرض است كه محتوا براي شروع عالي است، تعامل راننده با خوانندگان منفعل در سايت شما دشوار است و زمان و تلاش زيادي را به همراه دارد.

يك پست عالي براي نظر دادن به سايت شما كمك مي كنه، مثلا در همين سايت داركوب مقاله هايي قديمي داريم كه هنوز هم افراد درباره اش نظر مي نويسن. و به ياد داشته باشيد، وردپرس به شما اجازه مي ده سايت خودتون را هنگامي كه در وبلاگ شخص ديگري نظر مي دهيد، لينك بديد كه اين به بازديد وب سايت شما هم كمك ميده. اگر كارت هاتونو درست بازي كنيد به نتيجه هم مي رسيد.

اگر احساس كنم كه محتواي شما عاليه و پست خاصي كه نوشته ايد بسيار جذابه، اين امكان هست كه براي اولين بار نظرم رو بنويسم از آنجايي كه مي دانم در نهايت چند بازديد كننده به سايت من هم هدايت ميشه. نظرات يك راه عالي براي ايجاد يك خواننده عالي و يك پيروزي وفادار براي سايت شماست.

 

 

 • پست ها (ضربان قلب سايت)

در انتهاي اين آموزش وقتي همه مراحل انجام بشه، شما هستيد كه سايت خود را با پست ها پر مي كنيد. وردپرس بسيار آسان است براي استفاده از مكانيزم ارسال پست و اين يكي از دلايل محبوبيتشه. شما دو راه براي نوشتن پست ها داريد :

يكي اينكه خودتون از طريق ويرايشگرهاي تصويري يا ويرايشگر HTML اونها رو بنويسيد و دوم اينكه از نيروهاي متخصص براي اين موضوع كمك بگيريد. شركت داركوب اين كار رو براي وب سايت شما انجام مي ده، اين مجموعه تا كنون موفق به انجام 500 پروژه موفق سئو و بهينه سازي وب سايت شده. بودن در صفحه اول گوگل آنهم با دو وب سايت براي سخت ترين كلمه كليدي سئو نشان از آن دارد كه اين مجموعه توانمندي لازم را براي انجام پروژه هاي سئو دارد پس براي بهترين وب سايت با ما تماس بگيريد.

 

ايجاد وب سايت و توليد درآمد موضوع شوخي برداري نيست. كار سختيه و حتي گاهي اوقات به نظر مي رسد كار بدون پاداشه. اما براي اينكه تجارت شما به بار بشينه اين وب سايت و طراحيش موضوع خيلي خيلي مهميه. يا خودتون انجامش بديد يا از بهترين شركت هاي طراحي سايت استفاده كنيد و با پرداخت مبلغي معقول براي هميشه از مزاياي آن بهره ببريد. داركوب 14 سال سابقه در زمينه طراحي سايت دارد و در اين سال ها در حدود 2500 وب سايت طراحي و برنامه نويسي نموده. شعار داركوب طراحي سايت با ارزان ترين قيمت و بالاترين كيفيت ممكنه. پس با ما تماس بگيريد تا بهترين سايت طراحي شده رو با وردپرس در اختيار داشته باشيد.

منبع: سايت داركوب


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۱۲:۵۸:۰۲ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

امروزه با توجه به پيشرفت و گسترش تكنولوژي اغلب افراد براي خريد و فروش املاك خود از اينترنت ياري مي گيرند و كم كم خريد و فروش املاك به صورت سنتي در حال از بين رفتن مي باشد. بهره بردن از وب سايتي در زمينه خريد و فروش املاك قطعا در ارتباط برقرار كردن با مشتريان به شما كمك خواهد نمود. در ساخت و طراحي اين گونه وب سايت ها بايد به ظاهر و زيبايي سايت خود در جذب مشتريان توجه ويژه اي داشته باشيد و همچنين بهينه سازي سايت در موتور هاي جستجو كمك بسيار زيادي به بيشتر ديده شدن سايت شما توسط مشتريان خواهد نمود. در نتيجه با طراحي سايت املاك شما خواهيد توانست به راحتي از بسياري از رقباي خود سبقت بگيريد و هميشه يك گام از آن ها جلوتر باشيد.

وب سايت هاي املاك معمولا با بهره بردن از يك محيط كاربري ساده اين امكان را در اختيار كاربران مي گذارند تا بتوانند به راحتي اطلاعات مربوط به ملك مورد نظر خود را در آن درج نمايند. مديران املاك بايد توجه داشته باشند كه ظاهر وب سايت شما از اهميت بالايي در افزايش بازديد ها از سايت شما برخوردار است و استفاده از طرحي مناسب مي تواند بسياري از بازديد كنندگان وب سايت شما را به مشتريان دائمي شما تبديل نمايد. توجه به مبحث سئو و بهينه سازي سايت از جمله عوامل مهمي است بايد براي افزايش مشتريان خود به آن توجه داشته باشيد. تجربه نشان داده است اغلب وب سايت هايي كليك و بازديد بيشتري دارند كه در رتبه هاي اول تا سوم موتور هاي جستجو قرار گرفته باشند، پس حتما براي موفقيت در اين زمينه با متخصصان سئو و بهينه سازي سايت در ارتباط باشيد.

مزاياي طراحي سايت املاك چيست؟

 • جلوگيري از انجام هزينه هاي تبليغاتي و انجام تبليغات سنتي كم اثر
 • افزايش بازديد كنندگان وب سايت شما
 • افزايش اعتبار كسب و كار شما
 • كاهش هزينه هاي سنگين مربوط به تبليغات و غيره
 • برند سازي با استفاده از سئو سايت املاك خود و پيشي گرفتن از رقبا از طريق اينترنت
 • نمايش مكان ها و نقشه آن ها به صورت آنلاين به مشتريان و كاربران سايت شما
 • امكان جستجو آسان و دسترسي سريع به اطلاعات ملك مورد نظر 
 • امكان ارائه كامل اطلاعات فروش و يا رهن و اجاره ملك مورد نظر
 • ايجاد بخش خبرنامه و مقالات پيرامون املاك و خريد و فروش آن ها
 • ارائه خدمات مختلف ديگر به راحت ترين روش و بدون صرف هزينه هاي اضافي

ويژگي صفحات سايت املاك

 • طراحي صفحه نمايش محدوده املاك بر روي نقشه شهر و كشور
 • طراحي صفحه جستجوي املاك بر اساس خريد و فروش، رهن و اجاره و غيره
 • طراحي صفحه معرفي املاك جديد
 • طراحي بخش ثبت نام كاربر هاي جديد
 • طراحي صفحه فروش هاي فوري و ويژه
 • طراحي صفحه تصاوير مختلف براي هر ملك
 • طراحي صفحه درج اخبار مربوط به املاك و مسكن هر شهر
 • امكان فرستادن و مديريت مطالب در وب سايت
 • امكان ايجاد صفحات مختلف و دلخواه
 • طراحي صفحه معرفي و درباره ما
 • طراحي صفحه راهنما مشتريان و كاربران
 • طراحي سوالات متداول كاربران

ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: طراحي سايت املاك،
موضوع:
[ ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۳۷:۵۱ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

طراحي سايت فروشگاهي : همانطور كه مي دانيد امروزه بهترين بستر براي تبليغ و گسترش كسب و كار استفاده و بهره برداري از فضاي وب است . يكي از راه هاي موثر براي بهره برداري از اين بستر مناسب براي رونق بخشي به كسب  و كار ، تجارت الكترونيك مي باشد . براي داشتن تجارت الكترونيك موفق در وب نيز به عنوان اولين گام مي بايست هويت مجازي كسب و كار خود را ايجاد كنيد . داشتن يك وب سايت فروشگاهي بهترين راه براي ايجاد هويت مجازي كسب و كار خود در فضاي وب مي باشد 

درباره طراحي وب سايت فروشگاهي

يك وب سايت فروشگاهي در واقع پل ارتباطي است بين صاحب كسب و كار و مشتريان او . فروشگاه آنلاين مي تواند در افزايش اعتبار و محبوبيت فروشگاه شما در ميان مشتريانتان بسيار تاثير گذار باشد ، چرا كه :

 • باعث سهولت دسترسي مشتريان شما به فروشگاهتان مي شود .
 • با وجود فروشگاه اينترنتي ديگر فقط به محدوده فيزيكي محدود نخواهيد بود ، بلكه به طور گسترده و سراسري تمام مردم مي توانند از شما خريد كنند .

به طور كلي هر چه دسترسي و تسريع در خريد و كيفيت دريافت خدمات از جانب يك فروشگاه براي مشتريان بهتر باشد ، در نتيجه اعتبار و محبوبيت آن فروشگاه افزايش مي يابد .

انواع فروشگاه اينترنتي

در طراحي وب سايت فروشگاهي متد ها و روش هاي متععدي وجود دارد كه بسته به هدف آن فروشگاه ، روش مناسب مورد استفاده قرار مي گيرد . بعضي از اين روش ها عبارتند از :

طراحي وب سايت فروشگاهي به روش B2B

همانطور كه در بازارهاي فيزيكي فروشگاه هايي هستند كه به عنوان عمده فروش شناخته شده اند و به مشتريان عادي خدماتي ارائه نمي كنند ، در طراحي فروشگاه اينترنتي نيز براي اينكه يك فروشگاه مخصوص امر عمده فروشي طراحي كنيم از متدي به نام B2B استفاده مي كنيم . در اينگونه فروشگاه هاي اينترنتي تنها بازرگانان و صاحبان كسب و كار با يكديگر تعامل و رابطه برقرار مي كنند و با هم به تجارت الكترونيك مي پردازند .

طراحي فروشگاه آنلاين با متد B2C

اين متد طراحي فروشگاه آنلاين رايج ترين روش بوده و در واقع همان فروشگاه عادي ، يعني ارائه خدمات صاحب كسب و كار به مشتريان عادي مي باشد .

طراحي فروشگاهي اينترنتي به سبك C2C

همانطور كه در سال هاي اخير ديده ايد ، وب سايت هايي هستند كه همه افراد ، افراد عادي و يا صاحبان كسب و كار (فرقي نمي كند) ، را ترغيب به عضو شدن در خود مي كنند و خدمات آن ها به اينگونه است كه اعضاي سايت خود اجناس و خدمات خود را براي ارائه و فروش بر روي سايت قرار مي دهند و به فعاليت تجاري مي پردازند . براي مثال معروف ترين وب سايت هاي داخلي كه از متد C2C استفاده مي كنند ، سايت هاي ” ديوار ” و ” شيپور ” هستند .

طراحي وب سايت فروشگاهي به روش G2B

گاهي نيز دولت ها مي بايست تعاملاتي با دارندگان كسب و كار و تاجران انجام دهند ، از جمله امور مربوط به تعاملات حقوقي مانند ماليات و … . هر چند وب سايت هايي كه با متد G2B طراحي مي شوند يك فروشگاه اينترنتي محسوب نمي شوند ، اما به هر در دسته بندي تجارت الكترونيك قرار مي گيرند . يكي از مثال هايي كه براي اينگونه از وب سايت ها ذكر كرد ، سايت سازمان ماليات مي باشد .

طراحي وب سايت به روش G2C

اين دسته از وب سايت ها نيز با اينكه در دسته بندي سايت هاي مربوط به تجارت الكترونيك قرار دارند ، اما فروشگاهي در نظر گرفته نمي شوند . گاهي نيز دولت مستقيما خدماتي به مردم عادي ارائه مي كند كه براي سهولت در ارائه آن ها ، دولت از فضاي وب و سايت استفاده مي كند . مثلا وب سايت بيمه يا سايت مربوط به ثبت نام دريافت يارانه را مي توان به عنوان نمونه هايي از سايت هاي G2C ذكر كرد .

اهداف طراحي وب سايت فروشگاهي چيست و چه ويژگي هايي بايد داشته باشد ؟

در دسته بندي كلي ، يكي از زير شاخه هاي اصلي ايجاد كسب و كار الكترونيك ، فروشگاه هاي آنلاين و اينترنتي هستند . اهدافي كه مي توان براي طراحي وب سايت فروشگاهي ذكر كرد مواردي هستند از قبيل برقراري ارتباط نزديك تر و راحت تر بين فروشنده و مشتري ، ايجاد هويت و اعتبار براي كسب و كار خود در فضاي جهاني وب ، ارائه بهتر و راحت تر و سريع تر هر گونه خدمات از جانب صاحب كسب و كار به مردم و مشتريان ، … . وب سايت فروشگاهي با برخورداري از طرحي زيبا و جذاب براي بازديد كنندگانش ، مي تواند به خوبي هر چه تمام تر براي كسب و كار شما برندسازي كرده و روز به روز مشتريان بيشتري براي شما به ارمغان داشته باشد .

همانند طراحي وب سايت به هر منظوري ، براي طراحي وب سايت فروشگاهي نيز ويژگي هاي خاصي بايد در نظر گرفته شود كه بعضي از آن ها را در ادامه اين مقاله ذكر خواهم كرد .

طراحي ريسپانسيو وب سايت فروشگاهي

همانطور كه شاهد افزايش روزافزون كاربران موبايل وب هستيم ، روي آوردن طراحان وب به اين سبك طراحي وب سايت ، يعني طراحي ريسپانسيو ، نيز بيشتر شده است . امروزه به دليل راحتي در دسترسي به وب توسط دستگاه هاي غير دسكتاپ ، مانند تبلت ها و موبايل ها ، كاربران وب بيشتر از طريق اين دسته از دستگاه ها وارد فضاي وب مي شوند به بازديد از وب سايت هاي مختلف مي پردازند . بنابراين به تناسب اين روند چشمگير ، طراح وب بايد سايت را به گونه اي براي كاربران موبايل وب بهينه سازي كند كه آن ها نيز در هنگام بازديد از وب سايت دچار مشكل نباشند . به اين كار اصطلاحا طراحي mobile-friendly نيز گفته مي شود . همچنين ، علاوه بر اينكه طراحي ريسپانسيو به شدت تاثير مثبت بر روي تجربه كاربري وب سايت مي گذارد ، با توجه به بروز رساني هاي الگوريتم هاي موتور جست و جوي گوگل ، mobile-friendly بودن وب سايت بسيار در امتياز مثبت گرفتن آن و افزايش رتبه اش موثر واقع مي شود .

رعايت اصول سئو و بهينه سازي وب سايت در طراحي فروشگاه اينترنتي

پس از ذكر نكات فني در طراحي وب و مورد توجه قرار دادن آن ها ، حال بحث بهينه سازي وب سايت يا سئو مطرح مي شود . اگر در طراحي وب سايت فروشگاهي نيز تكنيك ها و اصول سئو رعايت شود ، منافع زيادي شامل وب سايت و فروشگاه آنلاين شما مي شود كه برخي از آن ها عبارتند از :

 • يافتن سريع تر محتواي وب سايت توسط موتور جست و جو كه باعث ديده شدن بهتر فروشگاهتان توسط كاربران مي شود .
 • افزايش رتبه صفحات وب سايت به دليل برخورداري از بهينه بودن و ترفندهاي سئو .
 • افزايش سرعت بارگذاري محتواي وب شما براي كاربران و دسترسي آن ها به صفحات سايتتان در حداقل زمان ممكن .
 • مورد توجه قرار دادن معيارهاي استاندارد موتور جست وجو هنگام طراحي وب سايت فروشگاهي
 • نبود مانع براي بررسي صفحات وب سايت توسط ربات هاي موتور جست و جو و ضميمه سازي محتوا .

در نهايت اين نكته لازم به ذكر است كه اگر قبل و هنگام طراحي وب سايت ، طراح اصول سئو را رعايت كرده باشد ، در آينده اگر تصميم به بهينه سازي وب سايت گرفته شود اين امر در كمترين زمان و با كمترين هزينه انجام پذير خواهد بود .

تاثير بعد گرافيكي طراحي وب سايت فروشگاهي در به موفقيت رسيدن آن

بر اساس مطالعاتي كه بر روي كاربران وب صورت گرفته است ، اين نتيجه به دست آمده كه در بدو ورود كاربر به يك سايت ، پيش از هر چيزي جلوه سايت و گرافيك آن است توجه كاربر را به خود جلب كرده و مي تواند موجب ماندگاري او در صفحات وب سايت شود و يا اينكه فورا سايت را ترك كند .

يكي از چيزهايي كه سطح كيفي گرافيك و ظاهر وب سايت را ارتقا مي دهد ، تصاوير با كيفيت و جذاب و متناسب با موضوع سايت هستند . اما همانطور كه گفتيم سايت بايد با اصول سئو همخواني داشته باشد ، پس نبايد حجم منابع دريافتي از سمت وب سرور بر روي دستگاه كاربر را بسيار زياد قرار دهيم و در به كار گيري تصاوير نيز بايد تعادل و حجم منابع را در نظر بگيريم . از طرفي بر اساس اصول گرافيكي ، رنگ ها تاثير اعجاب آميزي بر چشم بيننده و در نهايت جذب او مي گذارند ؛ بنابراين ايجاد يك تايپوگرافي ايده آل با تصاوير باكيفيت و مرتبط و برقراري يك هارموني در رنگ بندي وب سايت مي تواند به شدت در جذب كاربر موثر باشد .

با توجه به مطلب فوق ، اگر فروشگاه اينترنتي ما پر محصول باشد و مجبور باشيم تصاوير زيادي از محصولات بر روي صفحات آن قرار دهيم ، آنوقت بايد چه كرد ؟ در پاسخ به اين سوال بايد بگم كه به هيچ وجه نگران ابعاد فني پروژه خود نباشيد ، چرا كه تيم طراحي وب سايت جوپرس تمام مشكلات فني را براي شما برطرف مي سازد .

طراحي وب سايت فروشگاهي پر محصول

اولين نكته اي كه در طراحي چنين سايت هايي بايد مورد توجه قرار داد اولويت بندي محصولات است . اگر قصد داريد محصولي را در بين ساير محصولات فروشگاه خود برجسته سازيد و آن را به عنوان برند فروشگاه خود معرفي كنيد ، پس مي بايست در صفحه اصلي سايت بخشي را در نظر بگيريد كه خلوت باشد و تنها به صورت برجسته و با طراحي جذاب و جالب توجه ، تصوير و توضيحات آن محصول را قرار دهيد تا توجه بازديدكنندگان را به آن جلب كنيد . دومين نكته كه بايد به آن توجه شود ، چيدمان محصولات است . درباره طراحي چيدمان محصولات نيز همانطور كه گفته شد مي بايست اولا اولويت بندي بر اساس ارزش اعتباري و كيفي صورت گيرد و سپس با مهارت طراحي سايت گرافيكي و تايپوگرافي مناسب و جذاب اين چيدمان صورت بگيرد .

مورد ديگري كه درباره فروشگاه هاي اينترنتي پر محصول مي توان اشاره كرد اين است كه اگر محصول يا محصولاتي در فروشگاه وجود دارد كه قصد داريد به طور ويژه و خاص تري به آن بپردازيد و تبليغات كنيد ، حتي مي توانيد در نويگيشن اصلي سايت آن را لينك كنيد و يا اينكه يه ساب دامين به آن بر روي سرور خود اختصاص دهيد و مطالب و تصاوير و توضيحات بيشتري براي آن در نظر بگيريد .

منبع: سايت سئو تك


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۰۶:۵۱ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

نكات و استاندارهاي طراحي سايت چيست؟

براي دستيابي به سايتي مناسب و كاربردي بايد به نكات و استانداردها توجه كرد هنگامي كه در مورد استانداردهاي طراحي سايت صحبت مي كنيم،منظور ما بهترين شيوه طراحي سايتي است كه تاكنون دنبال شده و اين چيزي جز پيروي از مجموعه قوانين مورد استفاده طراحان، براي دستيابي به وب سايتي با كيفيت و مورد قبول توسط كاربران نمي باشد. مانند روش هاي اطمينان از وضوح و قابليت استفاده از طراحي.

اما استانداردهاي طراحي سايت چيست؟

موردپسند بودن وب سايت ازنقطه نظر كاربران مختلف مي تواند متفاوت باشد، اما استاندارد هايي كه در ادامه ذكر مي شود مجموعه قواعدي است كه از نظر اكثر افراد مقبول و كاربردي است.

لوگو سايت: تقريبا تمام سايت ها داراي لوگو و آرم مي باشند كه اين لوگو معمولا در گوشه سمت راست بالاي صفحه اصلي قرار مي گيرد.

دكمه تماس: تقريبا 50 درصد تمامي سايت ها در گوشه سمت چپ بالاي صفحه دكمه تماس با ما را دارند گرچه اين نكته به عنوان مسئله مهمي بعنوان استانداردهاي طراحي سايت در نظر گرفته نشده است اما نكته خوبي در طراحي سايت و براي جلب نظر و تشويق كاربران به عضويت در وب سايت مي باشد.

نوار منو و دسترسي: تقريبا 10 درصد وب سايت ها در بالاي سايت خود نوار منو ندارند.وجود نوار منو يكي از استانداردهاي مهمي است كه بايد در طراحي سايت و براي كاربردي بودن آن صورت گيرد.در نوار منو بهتر است موارد زير درج شود:

درباره ما

تماس با ما

پيوند به صفحه اصلي

خدمات

 گرافيك سايت: در گرافيك سايت خود از امكانات گرافيكي بيش از اندازه استفاده نكنيد و به صورت مينيمال سايت خود را طراحي نماييد.

ميزان اسكرول عمودي بايد به حداقل برسد (حداكثر 2 اسكرول) و از اسكرول افقي اجتناب كنيد.

بين رنگ پس زمينه و رنگ فونت بايد تضاد وجود داشته باشد تا باعث خستگي چشم نشود

از درج تصاوير با ابعاد و حجم زياد اجتناب كنيد.

در رنگ بندي، سعي كنيد هماهنگي بين رنگ برند و لوگوي شما با رنگبندي كلي سايت رعايت شود.

از درج عكس خود در صفحه اصلي سايت پرهيز كنيد.

از ابزارهايي براي سنجش بهينه بودن سايت و سورس آن استفاده نماييد.

نوار ابزار جستجو: 50 درصد سايت ها داراي نوار ابزار جستجئ مي باشند اما اين نمي تواند بعنوان استانداردي ضروري در نظر گرفته شود چرا كه زماني مورد نياز است كه اطلاعات سايت بسيار زياد و بدون نوار جستجو به راحتي قابل دسترسي نباشد.

دكمه ثبت نام: حدود 20 درصد سايت ها در قسمت فوتر داراي دكمه ثبت نام مي باشند اما اين استاندارد قطعي نيست.استانداردي كه معمولا در فوتر استفاده مي شود درج شرايط و قوانين و حق كپي رايت مي باشد.

آيكون شبكه هاي اجتماعي: معمولا آيكون هاي شبكه هاي اجتماعي در فوتر سايت قرار مي گيرد اما اين نيز استانداردي قطعي نيست، يكي از بهترين راههاي قرار دادن آكون هاي شبكه هاي اجتماعي، بصورت شناور در جايي از كناره هاي صفحه مي باشد بصورتي كه با حركت موس ضاهر شود و با اختيار كاربر قابل كنار زدن باشد.

سايت واكنشگرا(responsive) طراحي وب سايت واكنشگرا و مناسب با تمامي وسايل هوشمند، گزينه مطلوبي در طراحي سايت مي باشد.هرچند كه هنوز بعنوان استاندارد شناخته نشده اما انتظار مي رود به زودي جز استانداردهاي طراحي سايت پذيرفته شود.

دسترسي پذيري : طراحي سايت بايد طوري انجام گيرد كه توسط مرورگرهاي شناخته شده و نسخه هاي مختلف آنها نتايج مشابهي را نشان دهد. توجه داشته باشيد كه زمان بارگذاري سايت شما در بدترين حالت و پايين ترين سرعت نبايد بيشتر از 10ثانيه به طول انجامد.

ظاهر سايت : ظاهر سايت بايد طوري طراحي شود كه در نگاه اول نشان دهنده هويت و خدماتي باشد كه سايت ارائه ميدهد. ساختار كلي حداكثر بايد داراي 4 سطح باشد، به نحوي كه كاربر با حداكثر 3 كليك به مطلب مورد نظر دسترسي پيدا كند. شما بايد نيازهاي مخاطبان خود را شناسايي كنيد و چيدمان صفحه را طوري طراحي كنيد كه پاسخگوي نيازهاي بازديدكنندگان باشد و باعث سردرگمي آنها نشود.

منبع: سايت سروش پرداز

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
برچسب: ،
موضوع:
[ ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ ] [ ۰۳:۰۳:۲۵ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 32
دیروز : 15
افراد آنلاین : 1
همه : 3139
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب