طراحي وب سايت
طراحي وب سايت و اپليكيشن موبايل

  مزاياي فروشگاه اينترنتي چيست؟


سؤالي كه ممكن است براي خيلي از شما پيش بيايد اين است: چرا بايد شركت سُنتي خودم را به شركت اينترنتي تبديل كنم؟ ابتدا، اجازه دهيد مطلبي را روشن كنيم. در اين مقاله، منظور ما از «شركت سنتي»، شركتي است كه در مكاني فيزيكي واقع شده و فروشش يا از طريق حضور مشتريان صورت مي‌گيرد يا از طريق ايميل و تلفن. در كل، منظور ما شركتي است كه فروش اينترنتي ندارد. البته، روز‌به‌روز از تعداد اين شركت‌ها كاسته شده و به شركت‌هاي اينترنتي اضافه مي‌شود. اگر شما هم صاحب كسب‌و‌كاري هستيد، حتما خيلي درباره‌ي مزاياي تبديل كسب‌و‌كار خود به كسب‌و‌كار الكترونيكي شنيده‌ايد. شايد اين كار به نظر خيلي از افراد خطرناك يا پيچيده باشد. اما فوايد زيادي در فروش يا فعاليت تجاري آنلاين وجود دارد. در ادامه‌ي مقاله به ۹ مورد از مهم‌ترين مزاياي فروشگاه اينترنتي اشاره خواهيم كرد.

۱. حضور در اينترنت، تصوير بهتري از شركت‌تان ارائه مي‌دهد
فقط همين دليل مي‌تواند براي راه‌اندازي يك وب‌سايت جديد و شروع فروش اينترنتي كافي باشد. بدون داشتن وب‌سايت، وبلاگ يا هر نوع حضور اينترنتي، مشتريان نمي‌توانند متوجه شوند شما چقدر در كارتان جدي هستيد. امروزه، شركت‌هاي كوچك و بزرگ در هر صنعتي كه باشند، سعي مي‌كنند حضور پُررنگي در اينترنت داشته باشند.

۲. دسترسي به خدمات شركت شما ۲۴ ساعته مي‌شود
با اينكه خيلي از فروشگاه‌ ها، پمپ‌بنزين‌ها و بيمارستان‌ها خدمات ۲۴ ساعته ارائه مي‌دهند، اما اين كار براي خيلي از كسب‌و‌كارها غيرممكن است. البته، بهتر است بگوييم اين كار بدون اينترنت غيرممكن است. يكي از مهم‌ترين مزايايفروشگاه اينترنتي اين است كه اين امكان را براي مشتريان فراهم مي‌آورد كه هر زماني از شبانه‌روز و در هر مكاني، سفارش‌هاي خود را ثبت كنند. تصور كنيد اين امر چقدر مي‌تواند براي كسب‌و‌كار شما سوددهي داشته باشد.
 
۳. مي‌توانيد خدمات بهتري به مشتريان ارائه دهيد
اينترنت به شما اين امكان را مي‌دهد تا به سؤالات مشتريان پاسخ دهيد، وبينارهايي براي فروش يا تبليغات برگزار كرده و به مشكلات مشتريان رسيدگي كنيد. همه‌ي اين كارها بدون اتلاف وقت انجام مي‌شوند. فقط كافي است يك بار ويدئويي يا ليستي از سؤالات رايج تهيه كنيد و سال‌ها مشتريان‌تان را براي دريافت پاسخ‌شان به صفحه‌ي مربوط به آنها ارجاع دهيد. با اين كار، نه تنها در وقت خود صرفه‌جويي مي‌كنيد بلكه خدمات بهتري نيز به مشتريان ارائه مي‌دهيد. مشتريان معمولا دنبال اطلاعات خاصي مي‌گردند. معمولا اطلاعاتي كه براي آنها مهم است به دو دسته تقسيم مي‌شود:

- اطلاعاتي براي تصميم‌گيري قبل از خريد
- حل مشكلي كه در هنگام فرايند خريد بروز مي‌كند

شما مي‌توانيد با ايجاد وب‌سايت، تمامي اطلاعاتي را كه مشتريان به آن نياز دارند، درست موقعي كه به آن نياز دارند در اختيارشان بگذاريد. اين يعني تماس‌هاي تلفني براي حل مشكلات كمتر مي‌شوند و فروش افزايش پيدا مي‌كند.

۴. براي راه‌اندازي استارتاپ، هزينه‌ي كمتري لازم داريد
يكي از مزاياي فروشگاه اينترنتي، كم بودن هزينه‌‌ي راه‌اندازي كسب‌و‌كار اينترنتي است. نيازي به خريد ملك، خودرو و لوازم اداري نيست و فقط به تعداد محدودي كارمند احتياج داريد. فقط كافي است سايت‌تان را آماده كرده و كسب‌و‌كارتان را راه‌اندازي كنيد. اگر قبلا شركتي سنتي داشته‌ايد، اين تغيير مي‌تواند خيلي راحت‌تر انجام شود. شما به فروش همان محصولات قبلي كه به اندازه‌ي كافي هم از آن در اختيار داريد، ادامه مي‌دهيد و اينترنتي شدن فقط باعثِ افزايش تعداد مشتريان‌تان مي‌شود.

شما مي‌توانيد با هزينه‌ي خيلي كمي وب‌سايتي طراحي و راه‌اندازي كنيد. سكوهاي آماده‌اي مانند وردپرس (self-hosted WordPress blog) در اينترنت وجود دارند كه اين امكان را به شما مي‌دهند خودتان سايت‌تان را طراحي كنيد.

۵. تمام فاصله‌ها از بين مي‌روند
يكي ديگر از مزاياي فروشگاه اينترنتي اين است كه فاصله‌‌ها را از ميان برمي‌دارد. فاصله‌ي مشتريان تا فروشگاه شما فقط به اندازه‌ي يك كليك است. از طريق اينترنت شما مي‌توانيد با مشتريان در تماس باشيد، به سؤالات آنها پاسخ دهيد و مشكلات‌شان را حل كنيد. از همه مهم‌تر اينكه، مي‌توانيد سفارش‌ها و پرداخت‌ها را مستقيما دريافت كنيد.
 
۶. مي‌توانيد در هر مكاني كه دوست داريد، كار كنيد
دوست نداريد زمستان در هواي سرد يا به خاطر آلودگي هوا از خانه خارج شويد؟ آيا از گرما و رطوبت در شهر خود كلافه شده‌ايد؟ كسب‌و‌كار اينترنتي شما را از قيد‌و‌بند مكان آزاد مي‌كند و اين امكان را براي‌‌تان فراهم مي‌آورد كه هر جا راحت هستيد كار كنيد. تا زماني كه ارتباط اينترنتيِ خوبي داريد، مي‌توانيد هر جايي از دنيا كه دوست داريد زندگي كرده و كسب‌و‌كارتان را مديريت كنيد. خيلي از مردم در يك قاره زندگي مي‌كنند ولي انبار كالاهايشان در قاره‌ي ديگري است. يكي از مهمترين مزاياي فروشگاه اينترنتي اين است كه به شما اجازه مي‌دهد كسب‌و‌كارتان را با سبكِ زندگي‌تان هماهنگ كنيد و نه برعكس. البته استثناهايي هم وجود دارند. بعضي از افراد مانند جراحان، معمارها و نقاش‌ها حتما براي انجام شغل‌شان به مكان خاصي نياز دارند.

۷. هزينه‌هاي عملياتي شركت‌تان كاهش مي‌يابد
فقط انجام يك كار ساده مي‌تواند هزينه‌ها را به شدت كاهش دهد. به‌عنوان مثال، ثبت آنلاين سفارشات باعث مي‌شود ديگر نيازي به كاركنان بخش خدمات مشتريان نداشته باشيد. فروش آنلاين اين امكان را فراهم مي‌آورد كه هم سفارش‌ها و هم پرداخت‌ها را اينترنتي انجام دهيد. با اين كار از تعداد كاركنان و در نتيجه هزينه‌هاي اداري و دفتري كاسته مي‌شود.

به جز ثبت سفارش‌ها و پرداخت‌ها، بقيه‌ي فعاليت‌هاي تجاري‌تان را نيز مي‌‌توانيد به صورت اينترنتي مديريت كنيد. از اين فعاليت‌‌ها مي‌توان به پرداخت صورت‌حساب‌ها و قبوض، رديابيِ سفارشات و فرستادن كالاها نام برد. از ديگر كاربردهاي اينترنت، پاسخ‌دهي سريع و آسان به سؤالات و مشكلات مشتريان از طريق سؤالات رايج و انجمن‌هاي آنلاين است.
 
۸. مي‌توانيد بازار جهاني را هدف بگيريد
شركت‌ها و فروشگاه‌هاي سنتي فقط مي‌توانند پذيراي تعداد محدودي مشتري در زمان‌هاي خاصي باشند، بگذريم از اينكه خيلي از افراد اصلا خيلي از اين شركت‌ها را نمي‌شناسند و از وجودشان بي‌اطلاع هستند. با داشتن يك وب‌سايت خوب، در هر لحظه صدها و حتي هزاران نفر مي‌توانند از فروشگاه اينترنتي شما بازديد كنند. تصور كنيد اگر بتوانيد كالاها و خدمات خود را به تعداد نامحدودي از افراد مشتاق معرفي كنيد، تجارت شما مي‌تواند چقدر رونق بگيرد!

البته توانايي برخوردار بودن از هزاران بازديدكننده تفاوت زيادي با داشتن هزاران بازديد كننده دارد. براي برخوردار شدن از مزاياي فروشگاه اينترنتي بايد همان كارهايي را انجام دهيد كه شركت‌هاي سنتي انجام مي‌‌دهند: بازاريابي و تبليغات. بايد بياموزيد چطور مي‌توانيد ترافيك وب‌ سايت فروشگاه اينترنتي خود را افزايش دهيد. يكي از روش‌هاي مؤثر و كم‌هزينه در اين راه، استفاده از رسانه‌هاي اجتماعي براي معرفي و تبليغ وب‌سايت‌تان است.

۹. سرعت پاسخ‌دهي شركت افزايش مي‌يابد
يكي از مزاياي فروشگاه اينترنتي اين است كه به شما اجازه مي‌دهد به سفارش‌هاي خريد، پيشنهادات و ديگر نيازهاي مشتريان به سرعت و در لحظه پاسخ دهيد. فروشگاه‌هاي اينترنتي سفارش‌هاي مشتريان را ثبت و تأييد مي‌كنند. در فروشگاه‌ها يا شركت‌هاي سنتي، ثبت سفارش‌ها معمولا از طريق تماس تلفني انجام مي‌گيرد و روند ثبت و پيگيري آن توسط كارمندان انجام مي‌شود. بسته به ميزان كارهاي روزانه‌ي كاركنان، رسيدگي به سفارش ممكن است روزها طول بكشد. اما فروشگاه‌هاي اينترنتي با داشتن يك اپليكيشن مناسب به شما اين امكان را مي‌دهند كه نه تنها سفارش‌‌ها، بلكه موجودي انبار، تعداد فروش روزانه و هر چيز ديگري را كه لازم داريد، به سرعت چك كنيد. پاسخ‌دهي سريع به نيازهاي مشتريان، براي آنها رضايت به همراه دارد و براي شما كار اداري كمتر.
مطالب برگرفته از سايت فردا نيوز

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۱:۲۱ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

باز كردن و بستن برنامه صفحه گسترده

دو روش براي باز كردن برنامه صفحه گسترده وجود دارد. هم از منوي Start ويندوز و هم از نوار ابزار Office مي توانيد استفاده كنيد.Image result for internet

براي استفاده از منوي Start ويندوز، دكمه Start را فشار دهيد تا منوي Start نمايان شود. Mouse را روي Programs برده و از منويي كه ظاهر مي شود Microsoft Excel را انتخاب كنيد. براي راه انداختن Excel از نوار ابزار Office، بايد Mouse را روي آيكون Excel برده و كليك كنيد. حالا امتحان كنيد. Excel را با استفاده از نوار ابزار Office اجرا كنيد. وقتي كارتان را انجام داديد، بايد برنامه را ببنديد. براي اينكار از منوي File گزينه Exit را انتخاب كنيد. همچنين مي توانيد روي علامت * واقع در گوشه بالا – راست پنجره كليك كنيد يا از آيكون Excel از سمت بالا – چپ استفاده كنيد و از منويي كه باز مي شود، Close را انتخاب كنيد. يادتان باشد، اگر هنوز صفحه گستردهاي بازمانده كه ذخيره نشده باشد، در هنگام خروج از شما در مورد ذخيره كردن آن سوال مي شود. اين را هم آزمايش كنيد Excel را با استفاده از آيكون Excel در گوشه بالا – چپ ببنديد.

باز كردن يك يا چند صفحه گسترده

براي باز كردن يك سند موجود، از منوي File در نوار ابزار، Open را انتخاب كنيد. با اينكار پنجره ديگري باز مي شود كه فهرست تمام فايلهاي موجود را نشان ميدهد روي فايلي كه مي خواهيد كليك كرده و Open را كليك كنيد. حالا آزمايش كنيد. گاهي لازم داريد كه با بيش از يك فايل صفحه گسترده كار كنيد. ممكن است بخواهيد اطلاعات را از يكي به ديگري منتقل كنيد براي باز كردن يك صفحه گسترده ديگر كه قبلا ايجاد شده است، باز هم از منوي Open File را انتخاب كنيد.

وقتي كادر محاوره اي باز شد. فايل مورد نظر را مشخص كرده و دوباره كليك كنيد. اگر خواستيد يك صفحه گسترده جديد باز كنيد، از منوي Open File را انتخاب كنيد. يا از نوار ابزار آيكون New Spreadsheet را كليك كنيد. براي تغيير فايل جاري، فايل مورد نظر را از نوار وظيفه ويندوز انتخاب كنيد. فراموش نكنيد كه فايل ها را قبل از بستن آنها ذخيره كنيد. حالا شما آزمايش كنيد.

ايجاد يك صفحه گسترده جديد

براي باز كردن يك سند جديد با استفاده از نوار ابزار، Mouse را روي دكمه File برده، كليك كنيد بعد روي كلمه
New رفته و كليك كنيد. با اينكار پنجره ديگري باز مي شود كه چند زبانه دارد. زبانه General را انتخاب كنيد. آيكون Workbook را كليك كنيد و Ok كنيد. حالا شما آزمايش كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۱۲:۳۹:۳۰ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

بسيار خب، به نظر مي رسد كه شما در حال انتخاب يك شركت طراحي وب سايت حرفه اي هستيد. اما اين جا سوالاتي مطرح مي شود كه بايستي به آن ها توجه كنيد. چه چيزي باعث مي شود يك شركت طراحي سايت بهتر از ديگري باشد؟ چه كسي بهترين است؟ اگر شما به يك وب سايت فروشگاهي نياز داريد، از كجا مي توانيد بفهميد كه شركت مد نظرتان در كارشان حرفه اي هستند. ممكن است شما صاحب يك كسب و كاري باشيد كه نمي تواند وقت خود را صرف بررسي تخصصي دنياي اينترنت نمايد. اين مقاله براي افرادي گردآوري شده است تا سطح دانش كمي از دنياي اينترنت دارند و با مطالعه اي اين مطلب بتوانند به اطلاعات كافي درباره انتخاب بهترين شركت طراحي سايت دست پيدا كنند.

نكاتي كه هنگام انتخاب شركت طراحي سايت بايد مورد توجه قرار گيرند عبارتند از:

 • تجربه شركت طراحي سايت

 • سابقه كاري و نمونه كار ها

 • اعضاي تيم و شركت

 • مكان شركت

 • سئو و قابليت هاي بازاريابي

 • پشتيباني مشتريان و مراجعه كنندگان به شركت

 • قيمت گذاري بر روي پروژه و سايت

انتخاب يك شركت طراحي سايت مانند انتخاب يك سازنده يا بنا براي خانه شما مي باشد. شما خانه اي مي خواهيد كه قابل اطمينان باشد و متناسب با اهدافتان طراحي شده باشد. اولين قدم يافتن شركتي است كه تجربه كاري آن ها ثابت شده است و حداقل چند سالي در صنعت فعاليت داشته باشند. يكي ديگر از عوامل كليدي در هنگام جستجوي يك شركت طراحي وب، اين است كه مطمئن شويد شركت داراي يك تيم توسعه است، نه تنها يك نفر. شما هنگام ايجاد يك وب سايت، به يك طراح گرافيك، يك برنامه نويس و مدير بهينه سازي موتور هاي جستجو نياز خواهيد داشت. داشتن چندين نفر با مجموعه مهارت هاي مختلف به شما اين ضمانت را خواهد داد كه وب سايت مورد نظرتان به بهترين نحو طراحي خواهد شد. درست مانند ساخت يك خانه، وظايف و تخصص هاي مختلفي براي تكميل آن وجود دارد(برق كار، بنا، نجار و غيره).

نمونه كار هاي شركت طراحي سايت

نمونه كارهاي شركت طراحي وب سايت بهترين روش براي اثبات اين است كه آيا شركت مد نظر شما توانايي پياده سازي پروژه شما را خواهد داشت يا خير! اگر شما به دنبال يك سايت فروشگاهي هستيد، بايد بررسي كنيد كه شركت مورد نظر شما آيا تا به حال وب سايت هاي فروشگاهي طراحي كرده است و چقدر در اين زمينه حرفه اي عمل كرده است؟ آيا سبك كار آن ها با پروژه درخواستي شما شباهتي دارد؟

مكان شركت

اطمينان حاصل كنيد كه شركت انتخابي شما داراي موقعيتي است كه در صورت لزوم مي توانيد با آنها ملاقات كنيد. دانستن اين كه شركت طراحي سايت مدنظر شما كجاست، مي تواند از هر گونه تقلب و حقه جلوگيري نمايد. مثلا شخصي مي تواند در داخل خانه خود را صاحب يك شركت طراحي سايت معرفي نمايد.

پشتيباني و خدمات مشتريان

اين كه يك شركت با مشتريان خود چگونه رفتار مي كند، نشان دهنده نحوه كار آن ها و توسعه محصولاتشان است. سعي كنيد شركتي را انتخاب كنيد كه تماس هاي شما را به موقع پاسخ داده و به سرعت وب سايتتان را به روز رساني مي نمايد. اما به خاطر داشته باشيد كه برخي درخواست هاي شما ممكن است زمان زيادي نياز داشته باشد و ممكن است در اين مدت متخصصان شركت در حال تجزيه و تحليل جزئيات آن باشند. سعي كنيد هميشه با مشتريان شركت صحبت كنيد و از تجربه كاري كه با آن ها داشته اند بپرسيد. اين به شما كمك مي كند تا مطمئن شويد، شركتي كه انتخاب كرده ايد، بهترين گزينه براي وب سايت شما خواهد بود.

قيمت گذاري پروژه

اما چيزي كه مي خواهيد بيشتر از همه بدانيد اين است كه چقدر بايد براي طراحي يك وب سايت پرداخت كنيد. البته توصيه ما اين است، به جاي اين كه تمركز خود را بر روي قيمت وب سايت بگذاريد به اين فكر كنيد كه چگونه اين سايت به كسب و كار شما كمك خواهد كرد. به عنوان مثال اگر شما ده ميليون تومان هزينه صرف وب سايتي بكنيد كه باعث افزايش مشتريان كسب و كار شما مي شود، بهتر از آن است كه يك ميليون تومان صرف خريد وب سايتي بكنيد كه هيچ كمكي براي رشد كسب و كار شما نخواهد كرد.

بهتر است قبل از سفارش پروژه طراحي سايت بررسي كنيد كه وب سايت هايي كه آن ها ساخته اند از نظر موتور هاي جستجو چه رتبه هايي را كسب كرده اند و به همين جهت مي توانيد از آن ها درباره وب سايت هايي كه طراحي كرده اند و در رتبه هاي برتر مورتور هاي جستجو جاي دارند، پرسش كنيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۴۱:۰۹ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

چرا بايد از بهترين روش هاي سئو براي افزايش فروش فروشگاه اينترنتي خود استفاده كنيم؟

بر اساس آمارهايي كه اخيرا به دست آمده است، درآمد تبليغات در سال 2015 از 60 تا 30 ميليارد دلار براي گوگل و 8 ميليارد دلار براي فيس بوك بوده است و به همين جهت گوگل و فيس بوك بزرگترين سهم بازار آگهي هاي ديجيتال را در اختيار دارند. اين به اين معنا است كه بهينه سازي موتورهاي جستجو، رشد فروشگاه هاي اينترنتي در سال 2017 و فراتر از آن را تعيين خواهد نمود.

گزارش هايي كه از Selz جمع آوري شده است نشان دهنده اين است كه 44 درصد از فروشندگان محصولات آنلاين كار خود را با موتور هاي جستجو آغاز مي كنند. بنابراين، ناديده گرفتن سئو فروشگاه اينترنتي باعث مرگ تدريجي كسب و كار هاي آنلاين خواهد شد. فراموش نكنيد، بهينه سازي فروشگاه اينترنتي براي موتورهاي جستجو مانند Bing يا Google كمي پيچيده اما قابل دستيابي مي باشد.

فروشگاه اينترنتي 

معمولا، سئو وب سايت هاي فروشگاهي كار بررسي سايت شما را براي خزنده هاي گوگل آسان تر كرده و از اين طريق مي توانيد كلمات كليدي مد نظر خود را در صفحات اول موتور هاي جستجو به نمايش در بياوريد. اما عواملي وجود دارند كه توجه به آن ها مي تواند فروش محصولات آنلاين شما را چند برابر كند كه در ادامه به آن ها مي پردازيم:

در صفحات محصولات خود از عناوين منحصر به فرد استفاده نماييد.

يك اشتباه بزرگ در ميان فروشگاه هاي اينترنتي، استفاده از عناوين تكراري است. براي جلب توجه بيشتر موتور هاي جستجو برچسب هاي هر صفحه بايد منحصرد به فرد ايجاد گردد.

استفاده از ريدايركت 301 براي تغيير مسير URL هاي منقضي شده

استفاده از ريدايركت 301 براي تغيير مسير صفحاتي كه منقضي شده است به صفحه اي ديگر بسيار مفيد مي باشد. اين مورد براي سئو فروشگاه اينترنتي بسيار مهم است زيرا شما مي توانيد از اين طريق صفحاتي كه محتواي قديمي داشته اند و اكنون آدرس اينترنتي از آن ها وجود ندارد را به ديگر صفحات رجوع دهيد و موتور هاي جستجو براي بررسي سايت به صفحه جايگزين مراجعه نمايند. با تغيير مسير 301، تمام ويژگي هاي صفحه هدايت شده، از قبيل پيج رنك، قدرت دامنه، مقدار ترافيك، موز رنك و غيره، به صفحه جايگزين شده منتقل مي شود. در حقيقت اين مورد كمك مي كند تا صفحه قديمي را از فهرست موتورهاي جستجو حذف كنيد و آن را با يك جاي جديد جايگزين كنيد.

سئو و بهينه سازي صفحات دسته بندي با كلمات كليدي منحصر به فرد

صفحات دسته بندي محصولات به مراتب اهميت بيشتري از پست ها و صفحات ديگر دارند. اين صفحات بايد طوري سئو شوند كه به عنوان برترين نتايج موتور هاي جستجو ظاهر گردند. به عنوان مثال يك فروشگاه اينترنتي كه در زمينه فروش ساعت هاي لوكس فعاليت دارد، نبايد هر صفحه از محصولات خود را براي كلمه كليدي "ساعت هاي لوكس" بهينه سازي كند، بلكه همه اين صفحات براي كلمه كليدي "ساعت هاي لوكس" رقابت خواهند كرد. در واقع، شما بايد صفحات و پست هاي خاص خود را براي مارك ها و مدل هاي مختلف خود بهينه سازي كنيد و همه آن ها را به صفحات دسته بندي "ساعت هاي لوكس" لينك دهيد. به اين ترتيب، صفحه دسته بندي براي "ساعت هاي لوكس" رتبه بندي مي شود در حالي كه صفحات محصول مي توانند شرايط خاصي را رتبه بندي كنند.اين باعث مي شود كه صفحات دسته بندي از رقابت صفحات محصول براي يك كلمه كليدي جلوگيري كنند.

طراحي فروشگاه اينترنتي ريسپانسيو

طراحي فروشگاه اينترنتي به صورت ريسپانسيو از جمله عواملي است كه امروزه موتور هاي جستجو اهميت زيادي براي آن ها قائل هستند. از زماني كه گوگل شروع به نمايش نسخه هاي موبايل وب سايت ها نمود اطلاعات مربوط به سايت تلفن همراه شما (محتويات، سرعت صفحه، داده هاي ساختاري، متا تگ ها، و غيره) مانند نسخه دسكتاپ براي تعيين رتبه بندي موتورهاي جستجوي گوگل استفاده مي شود. 

براي اطمينان از اينكه وب سايت شما از نظر گوگل ريسپانسيو و دوستانه است، بايد ويژگي هاي زير را داشته باشد:

 • وب سايت شما بايد از نرم افزارهايي مانند فلش، كه در دستگاه هاي تلفن همراه رايج نيست، اجتناب كند.
 • متن مورد استفاده توسط وب سايت شما بايد بدون بزرگ نمايي قابل خواندن باشد.
 • محتواي وب سايت شما بايد روي صفحه نمايش داده شود تا اطمينان حاصل شود كه كاربران مجبور نيستند براي خواندن به صورت افقي اسكرول يا زوم انجام بدهند.
 • در نهايت، لينك هاي وب سايت شما بايد طوري قرار داده شوند كه بتوان به راحتي بر روي آن ها كليك كرد.

بينگ نيز مانند گوگل به وب سايت هايي كه ريسپانسيو و موبايل پسند هستند پاداش مي دهد.

استفاده از Schema براي اضافه كردن جملات مهم به صفحات محصولات

استفاده از Schema باعث افزايش ديد محصولات فروشگاه اينترنتي شما خواهد شد و جزئيات بيشتري را براي مشتريان فرآهم مي آورد تا از طريق نتايج موتور هاي جستجو كليك كرده و در نهايت درآمد بيشتري را در اختيار شما قرار دهد. Schema، موتورهاي جستجو را قادر مي سازد تا اطلاعات محصولات را درك كنند و اطلاعات مربوط به محصول را در نتايج نمايش دهند و CTR هاي صفحه محصول را افزايش دهد.

بهينه سازي پرمالينك (Permalink) و ساختار صفحات محصولات فروشگاه اينترنتي

پرمالينك URL ثابت يك صفحه از سايت است و در هر پست يا صفحه ديگري از وبسايت استفاده مي گردد. موتور هاي جستجو به طور مداوم در حال پيمايش پرمالينك ها براي بررسي محتوا وب سايت فروشگاهي شما هستند و استفاده از پرمالينك ها براي از اين جهت امر ضروري تلقي مي شود. به عنوان مثال در يك فروشگاه اينترنتي بزرگ پرمالينك هاي بايد به صورت زير ايجاد شوند:

صفحه دسته بندي محصول: https://www.webstore.com/category
صفحه زير دسته هاي محصول: https://www.webstore.com/category/sub-category
صفحه محصول: https://www.webstore.com/category-sub-category/product-name

يك ساختار ناوبري بد مي تواند به تجربه كاربري سايت فروشگاهي شما آسيب برساند، منجر به افزايش نرخ پرش بازديدكنندگان بشود و در نهايت رتبه بندي پايين تر سايت شما را در پي داشته باشد.

هنگام ساخت و يا تغيير ساختار سايت خود، سؤال هاي زير را بپرسيد:

 • چه صفحاتي بيشترين ترافيك را دريافت مي كنند؟
 • بازديدكنندگان براي بازديد از وب سايت شما از چه كلمات كليدي استفاده كرده اند؟
  به ياد داشته باشيد، موتورهاي جستجو نمي توانند درك كنند و يا خودشان ناوبري سايت شما را پيدا كنند.

سئو سايت فروشگاهي

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۶ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۸:۴۵:۵۸ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

در حقيقت امروزه كسب و كار هاي نو ظهور بدون بهره بردن از يك وب سايت آنلاين آينده خوبي نخواهند داشت. در گذشته بسياري از شركت هاي كوچك براي طراحي وب سايت مد نظرشان مجبور بودند هزينه هاي سنگيني را بپردازند اما امروزه بسياري از ارائه دهندگان بزرگ ميزباني وب از ابزارهاي آسان براي ارائه خدمات استفاده مي كنند كه سايت هاي حرفه اي را به صورت بصري ايجاد مي كند. در اينجا، ما نگاهي به ميزبان هايي مي اندازيم كه بهترين سازندگان وب سايت را در اين صنعت در سال 2018 ارائه مي دهند.

بهترين سرويس ميزباني و طراحي وب سايت مقدماتي

طراحي نقش بسيار مهمي در موفقيت كسب و كار آنلاين دارد. راز معروف شدن برند شما در دنياي وب اين است كه مخاطبان شما اقدامات خاصي را كه شما انتظار داريد انجام دهند، مانند خريداري يك محصول، اشتراك يك سرويس يا صرفا خواندن يك مقاله. با اين حال، مشكلات متني و گرافيكي مانند ظاهر شلوغ وب سايت، فونت هاي غير قابل خواندن و نبود اطلاعات، 35 درصد كاربران وب را از انجام اقدامات مد نظر شما دور مي كند.

خوشبختانه، Wix، برترين ميزبان مد نظر ما، براي كمك به مبتديان به سرعت سايت هاي خيره كننده اي با قابليت هاي گسترده اي مي تواند بسازد كه شامل امكانات زير است:

 • بدون مهارت برنامه نويسي مورد نياز و با استفاده از قابليت كشيدن و رها كردن وب سايت خود را ايجاد كنيد.
 • 100 عدد قالب با طرح هاي صنعتي خاص
 • اضافه كردن امكانات با استفاده از ماركت ها
 • به راحتي فروشگاه اينترنتي مورد نظر خود را بسازيد
 • سايت هاي كوچك و با توجه به بودجه خود ايجاد كنيد

طراحي سايت 

بهترين سرويس ميزباني و طراحي فروشگاه اينترنتي

حدود 95 درصد از خوانندگان صفحان وب سايت ها به اين نكته توجه دارند كه طراحي چگونه سبب نمايش يك نام تجاري مي شود. اگر مشتريان بالقوه شما درباره فروشگاه اينترنتي شما نظر منفي داشته باشند، احتمالا از آن خريد نخواهند كرد. 

امروزه شركت هاي بزرگ ارائه دهنده خدمات ميزباني فروشگاه هاي اينترنتي مانند Magento، Prestashop و OpenCart در حال فعاليت هستند. از نظر ما ميزبان با بالاترين رتبه براي طراحي فروشگاه اينترنتي، SiteGround.com است كه كارآفرينان را قادر مي سازد تا راه هاي ساده اي براي ساخت صفحه هاي قانوني با بهترين تجربه هاي كاربري را ايجاد نمايند. اگر شما فقط در زمينه فروشگاه هاي اينترنتي فعاليت داريد، پيشنهاد مي شود قبل از تصميم گيري براي انتخاب يك ميزبان، از ويژگي هاي آن مانند: سبدهاي خريد مطمئن، خدمات ثبت نام دامنه و پشتيباني مشتريان اطمينان حاصل كنيد.

طراحي وب سايت 

بهترين سرويس ميزباني و طراحي وب سايت شخصي

طراحي يك وب سايت شخصي براي قرار دادن رزومه كاري و صحبت هاي شما مي تواند راهي طولاني براي تحت تاثير قرار دادن كارفرمايان آينده نگر باشد. فقط 7 درصد از كل جمعيت جهان داراي سايت هاي شخصي هستند، بنابراين ايجاد يك وب سايت مي تواند شانس شما را براي قرار گرفتن در ليست كارفرمايان افزايش دهد.

اگر تجربه توسعه وب زيادي نداريد، نگران نباشيد. با استفاده از WIX مي توانيد وبسايت شخصي خود را بصري به صورت بصري طراحي نماييد. پس از انتخاب يك قالب مي توانيد با استفاده از ويرايشگر هاي بصري نسبت به سفارشي سازي وب سايت خود اقدام نماييد.

بهترين سرويس ميزباني و طراحي وبلاگ وردپرس

محبوبيت وردپرس از آن جايي است كه حدود 30 درصد از فضاي وب را در اختيار گرفته است. يعني صد ها ميليون وب سايت از اين ابزار طراحي سايت رايگان بهره مي برند. اگر شما بخشي از اين اكوسيستم وسيع هستيد، من خبر خوبي دارم: يك راه براي استفاده از وردپرس به صورت ساده تر هم هست. 

InMotion Hosting يك پلتفرمي را ساخته است كه در بالاي وردپرس كار مي كند و كاربران را قادر مي سازد بدون نياز به كدنويسي و به سرعت وبلاگ هاي مد نظر خود را بسازند. نرم افزار BoldGrid يك محيط ساده كشيدن و رها كردن را در پلتفرم وردپرس معرفي نموده است كه به صاحبان سايت ها اجازه مي دهد عناصر سايت را در محل مورد نظرشان قرار دهند. قالب هاي زيبا را مي توان سفارشي كرد تا متناسب با نام تجاري و پيام شما باشد. از آنجا كه BoldGrid به طور خاص براي وردپرس ساخته شده است، سايت هاي BoldGrid با تمام پلاگين هاي WordPress سازگار هستند.

طراحي وبلاگ 

بهترين سرويس ميزباني و طراحي وب سايت رايگان

قيمت گذاري بر روي درك مردم از محصولي كه خريداري كرده اند، تاثير مي گذارد. در برخي موارد، محصولات ارائه شده با نرخ تخفيف و قيمت پايين تري ارائه مي شوند. اما، در دنياي ميزباني و طراحي سايت، WIX اين جنبه اساسي روانشناسي انساني را تغيير مي دهد. ميزباني رايگان Wix شامل تمام ويژگي هاي لازم براي ايجاد سايت هاي قانع كننده بوده و تقريبا قابل تنظيم براي هر هدفي است. ويرايشگر كشيدن و رها كردن و قالب هاي حرفه اي توسعه يافته WIX، نقطه شروعي كامل براي فرآيند طراحي وب سايت شما خواهد بود.از ديگر امكانات آن مي توان به 500 مگابايت فضاي ذخيره سازي، يك زير دامنه Wix.com و محيط ميزباني امن و آسان اشاره نمود. اگر به دنبال قابليت هاي بيشتري براي وب سايت خود هستيد، طرح هاي پولي Wix از 5.00 دلار در هر ماه شروع مي شود و شامل مجموعه اي از ويژگي هاي اضافي است.

بهترين سرويس ميزباني و طراحي وب سايت موبايل

تعداد افرادي كه هر ساله معاملات خود را با استفاده از تلفن هاي همراه انجام مي دهند، حدود 2 ميليارد است. اين تعداد همچنين شامل تاجراني است كه سهمي از بازار را در اختيار دارند. براي ايجاد تجربه كاربري بهتر صاحبان وب سايت ها بايد صفحات وب سايت خود را به صورت واكنش گرا و قابل نمايش در تمامي دستگاه ها طراحي نمايند. Bluehost يكي از بهترين سازندگان وب سايت هاي موبايل را ارائه مي دهد كه شامل امكانات زير مي باشد:

 • نام دامنه رايگان
 • استفاده از سايت ساز حرفه اي
 • استفاده از CDN استاندارد در همه برنامه ها
 • كسب اعتبارات تبليغاتي رايگان
 • پشتيباني آنلاين مشتريان

طراحي سايت موبايل 

قطعا طراحي وب سايت به صورت اختصاصي تفاوت زيادي با استفاده از قالب هاي آماده دارد اما شما مي توانيد در يكي از اين برنامه هاي ميزباني ثبت نام كنيد تا مشتريان شما بتوانند شما را به صورت آنلاين پيدا كنند.

ترجمه از hostingadvice


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۱:۰۹:۳۹ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

چنانچه شما مالك يكي از اين سالن هاي آرايشي زيبايي و يا آرايشگاه باشيد ، ممكن است با وجود اينكه همه ابزارهاي تازه كسب و كار خود را خيلي پررونق و همگام با تكنولوژي روز دنيا بدانيد. ابزار هايي از قبيل دفترچه مدل ها ، قيچي و شانه هاي منحصر به فرد ، شستشو ، كرم ها و ژل هاي سر و غيره با و جود همه اين محاسن باز هم مي توانيد ترقي كنيد و اين ترقي مي تواند چندين برابر در كسب و كار شما تاثير بگذارد. با همه اينها، شما مي توانيد با طراحي وب سايت زيبايي و ارايشي براي آرايشگاه و يا سالن زيبايي تان ، از ظرفيت هاي عظيم اين شبكه جهاني بيش از قبل سود ببريد.

هيچ انساني در دنيا نمي تواند به صورت مجازي اطلاح شود و خود را در سالن هاي شكيل تصور كند ولي شما به عنوان مالك يك سالن آرايش چه مردانه و چه زنانه مي توانيد با طراحي سايت زيبايي و ارايشي بصورت كاملا شيك، پيشرفته، جذاب و گيرا  خود و هنر خودتان را بهتر و تاثيرگذارتر به مخاطب هايتان معرفي كنيد.

همين طور مي توانيد سيستم تعيين و دادن زمان به صورت انلاين را طراحي و راه اندازي كنيد تا راحت تر بتوانيد با مشتري هاي خود ارتباط برقرار كنيد. به خاطر داشته باشيد كهكاربرهايتان به اساني با اينترنت سر و كار دارند و به اساني مي توانند فعاليت هاي ارايشي و زمان ملاقات خودشان را به وسيله تلفن موبايل خود مديريت كنند.

سالن هاي آرايشي آقايان با طراحي وب سايت زيبايي و ارايشي مي توانند از انواع مدل هاي داماد، همراه داماد و غيره توضيحات به همراه تصاوير مربوطه قرار دهند. تور مجازي در سالن هاي آرايشي آقايان كاربرد خيلي مهمي در جذب مشتري دارد. استفاده از چه نوع مواد آرايشي و زيبايي و توضيحات جامع در مورد سالن آرايش و سابقه كار مي تواند شما را در كارتان خبره نشان دهد ومشتري هاي زيادي به شما اعتماد كنند.

همين طور مي توانيد در طراحي وب سايت خودتان به اموزش مسائل آرايشي و مسائل مربوط به آن بپردازيد. خود اين قسمت به علت حجم انبوه مطالبي كه در آن وجود دارد مي تواند همبراي كاربرها وب سايت مهم و مفيد و جذاب باشد و نيز در موتور جستجوي Google رتبه بالاتري پيدا خواهيد كرد. چرا كه چنانچه چنين اتفاقي بيفتد بازديد كنندگان خيلي بيشتري به سمت وب سايت شما خواهند امد و در ميزان درامد شما اثر خيلي بيشتري خواهد گذاشت.

عموما در طراحي وب سايت زيبايي و ارايشي مي توانيم سرويس ها و خدمات زير را ارايه كنيم:

 • طراحي صفحه وب گروه بندي و معرفي خدمات سالن
 • طراحي صفحه وب معرفي خدمات عروس
 • طراحي صفحه وب ثبت نمونه كارها
 • طراحي صفحه وب نكات اموزشي و هشدارها
 • طراحي صفحه وب قسمت راهنماي عروس
 • طراحي صفحه وب معرفي گواهينامه ها و اسناد آرايشگاه و سالن زيبايي
 • منبع: سايت فارسي بيس

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۱ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۱۰:۲۱:۴۷ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

از جمله مهم ترين عوامل هنگام طراحي فروشگاه اينترنتي حرفه اي، بدون شك تجربه كاربري است. امروزه بسياري از شركت ها براي رقابت با ساير رقباي خود در اين زمينه سرمايه گذاري مي كنند كه اين خود دليلي بر اهميت تجربه كاربري يا همان (UX) مي باشد. 

دسترسي مناسب

سريع ترين و آسان ترين راه براي دريافت بازخورد از كاربران، بر عهده تيم پشتيباني مشتريان شما است. اعضاي تيم اغلب وقت خود را در صحبت كردن با مشتريان صرف مي كنند و معمولا مي دانند كه مشتريان چه چيزي مي خواهند و آن ها بايد چه چيزي را بهبود دهند. آيا مي خواهيد بدانيد كه رابط كاربري سايت و فروشگاه اينترنتي شما گيج كننده است يا نه!؟ مي توانيد از اين موضوع با پرسيدن سوالاتي از كاربراني كه از اپليكيشن يا سايت شما استفاده مي كنند آگاه شويد. به اين ترتيب، بازخورد فوري دريافت مي كنيد و آن را به فهرست اولويت هايتان اضافه كنيد. صرف نظر از خاص بودن مشكل مورد نظر مشتري، صحبت كردن با مشتريان باعث مي شود شما متوجه شويد كه آن ها چطور انتظار دارند كه مشكلاتشان را حل كنيد.

طراحي فروشگاه اينترنتي 

جذب مشتريان فروشگاه اينترنتي

اگر مي خواهيد طراحي فروشگاه اينترنتي شما موفقيت آميز باشد و مشتريان بيشتري را جذب نماييد، ابتدا بايد بدانيد كه مشتريان شما به چه چيزي فكر مي كنند و موفقيت خود را در چه مي دانند؟ بايد بدانيد كه آن ها اميدوارند پس از خريد از وب سايت يا فروشگاه اينترنتي شما چه چيزي را به دست مي آورند!؟

هر كاربر جديدي كه از فروشگاه اينترنتي شما استفاده مي كند، براي شما تعريف موفقيت را پي خواهد داشت. اما كاري كه شما بايد انجام دهيد اين است كه اطمينان حاصل كنيد كه آنها فكر مي كنند در مسير موفقيت قرار دارند. در اين جا نكاتي قرار دارند كه مي توانند براي انجام اين كار به شما كمك كنند:

 • درك نقش طراحي سايت فروشگاهي شما و اين كه بيشتر در چه مواردي مورد استفاده قرار مي گيرد؟
 • درك اين كه چگونه هر يك از اين نقش ها مي توانند به موفقيت برسند.
 • به كاربران آموزش دهيد، چگونه مي توانند به خدمات بيشتر سايت شما دسترسي داشته باشند.
 • با كاربران صحبت كنيد و به آنها كمك نماييد.

تجربه كاربري مانند معدن طلا بسيار ازرشمند است

هر زمان كه يك مشتري در مورد يك مشكل با شما تماس برقرار مي كند، اين يك مشكل نيست، بلكه فرصتي است كه مي توانيد بپذيريد. اطلاعات خام هميشه مفيد نيست و با استفاده از آن ها هميشه راه حل هاي جديدي را براي هر مكالمه ارائه نخواهيد داد، اما اين كه در چه موقعيت زماني از اين اطلاعات استفاده كنيد ارزش زيادي دارد. يك فروشگاه اينترنتي خوب بايد با نيازهاي كاربران و نحوه عملكرد رقباي خود سازگار باشد. شما بايد اين واقعيت را قبول كنيد كه اگر مي خواهيد رشد كنيد نوآوري مهم است. 

موفقيت در يك فرآيند چيزي نيست كه شما بتوانيد آن را يك شبه به دست آوريد، بلكه زمان لازم است. با اين حال بسيار مهم است كه تجربه كاربري (UX) فروشگاه اينترنتي خود را ارزيابي كنيد و به طور مداوم براي بهبود آن كار كنيد. شما بايد هر چند وقت يك بار به آخرين نسخه خود نگاه كنيد و چند سوال را از خودتان بپرسيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۶ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۳۶:۲۵ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

1 – سايت آموزشي مكتب خونه

مكتب خونه يكي از بزرگترين و بهترين سايت آموزشي ايرانه كه ميشه گفت از بقيه سايتهايي كه مي خوام معرفي كنم متفاوت تره. مكتب خونه زير نظر دانشگاه شهيد بهشتي و صنعتي شريف اداره ميشه و تقريبا در زمينه تمام رشته هاي دانشگاهي آموزش هايي رو قرار داده. چيزي كه اين سايت رو متفاوت ميكنه استفاده از جلسات تدريس شده در كلاس هاست. به همين خاطر كاملاً اصولي و حرفه اي از صفر تا صد يك رشته رو ميتوني با آموزش هاش ياد بگيري و كاملا حس بودن در كلاس درس دانشگاه رو تجربه كني.

2 – سايت آموزش فرانش

سايت آموزشي فرانش

فرانش هم يك سايت آموزشي خيلي خوبه كه در ابتدا آموزش هايي كه قرار مي گرفت در زمينه وب و طراحي سايت بود، كه به مرور برنامه نويسي ، بازي سازي، الكترونيك و ديگر رشته ها هم بهش اضافه شد. مدرسين سايت فرانش اغلب آموزش ها رو از داخل محل كار يا خونه ضبط مي كنن و براي دانلود قرار ميدن. بخشهايي از آموزشها رايگان ارائه ميشه و براي استفاده كامل بايد هزينه اش پرداخت بشه.

3 – سايت سون لرن

مركز آموزشي سون لرن

سون لرن هم در اوايل كار تمامي آموزش ها رو به صورت رايگان ارائه ميكرد. اما بعدها به دليل بازخورد مناسب كاربران تصميم به ارائه آموزش هاي ويدئويي با كيفيت بهتر و البته به صورت پولي گرفت. و انصافاً هم آموزش هاش خوبن. بيشترين تمركز در سون لرن بر روي وب و طراحي و برنامه نويسيه.

4 – سايت آموزشي دانشجويار

آموزش حرفه اي با دانشجويار

از بين بهترين سايت هاي آموزشي ايراني سايت دانشجويار هم در زمينه آموزش وب و برنامه نويسي سنگ تموم گذاشته و پس از برگزاري دوره هاي موفق به مرور رشته هاي دانشگاهي هم به مجموعه آموزشي اضافه شد.

5 – هميار وردپرس

چگونه لاغر شوم

آموزش وردپرس با هميار

پيدا كردن يك منبع آموزشي مناسب در زمينه كار با وردپرس با وجود سايت هميار وردپرس اصلا كار سختي نيست و نيازي نيست دنبال منبع ديگه اي بگردي. استفاده از مقالات و بسياري از افزونه ها و پوسته هاي وردپرس در هميار وردپرس كاملاً رايگانه ولي براي دريافت دوره هاي آموزشي حرفه اي طراحي وب بايد هزينه ها رو پرداخت كني.

6 – مدير سبز

كسب و كار با مدير سبز

اگه دنبال راه اندازي يك كسب و كار اينترنتي يا يادگيري راههاي مديريت به صورت حرفه اي هستي پيشنهاد من استفاده از سايت مدير سبزه. آقاي ژان بقوسيان از مديران موفق در زمينه كسب و كارهاي اينترنتي و بازاريابي بعنوان مديريت و مدرس در سايت مدير سبز نكات و آموزش هاي بسيار نادري رو در اختيارت ميزاره. همچنين ميتوني در دوره هاي آموزشي به صورت حضوري هم شركت كني.

7 – سيستم آموزشي وب ياد

سايت آموزشي وب ياد

سايت آموزشي وب ياد آموزش هاي بسياري عالي در زمينه بازاريابي و كسب و كارهاي اينترنتي زير نظر مدرسين مختلف و باتجربه اي ارائه ميده. با توجه به پيشنهادات كاربران دامنه آموزشها به رشته هاي دانشگاهي و طراحي و گرافيك هم گسترش داده شد و با توجه به آموزش هاي رايگان و آموزش هاي پولي اما قيمت مناسب، يكي از بهترين سايت هاي آموزشي ايرانه

8 – آموزش رانندگي با گيلان دي آر

آموزش آنلاين رانندگي

براي گرفتن گواهينامه اگه پيش زمينه قبلي نداشته باشي ممكنه سر كلاسها و امتحان هاي رانندگي به مشكل بخوري. براي رفع اين مشكل بهترين راهكار رو بهت پيشنهاد مي كنم. سايت گيلان دي آر آموزش عملي رانندگي رو به صورت آنلاين و البته رايگان ارائه ميده. آموزش هاي تئوري، تصويري، تست چند گزينه اي و نرم افزار آموزشي رو به صورت رايگان در اختيارت ميزاره.

9 – سايت هم آموز

هم آموز سايت آموزشي آنلاين

راه اندازي يك كسب و كار نياز به فراگيري مديريت صحيح و تخصص داره و سايت هم آموز ميتونه منبع خوبي براي يادگيري همه اين ها در كنار هم باشه. پيشنهاد مي كنم حتماً يه سري بهش بزني.

10 – پايگاه آموزشي خودياد

منبع بزرگ آموزشي خودياد

خودياد از مجموعه سايت هاي آموزشي هست با بيش از 45 مدرس متخصص در زمينه طراحي وب، برنامه نويسي، كسب و كار، روانشناسي، طراحي سه بعدي و غيره در اين پايگاه بهترين محيط براي يادگيري فردي رو پديد آورده. آموزش هاي خودياد هم برخي رايگان و بعضي ديگه هم پوليه.

سايت منبع

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۳ فروردين ۱۳۹۷ ] [ ۱۱:۴۶:۲۳ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

سيماي ظاهري وب سايت يكي از مهمترين جنبه هاي دست يابي شما به موفقيت است. قضاوت اوليه در مورد كالاها و خدمات شما از جلوه ظاهري سايت شما صورت مي گيرد.

سايتهاي اينترنتي ضعيف يكي از دلايل عمده ورشكستگي كسب و كار هاي كوچك اينترنتي هستند. هزاران كسب و كار اينترنتي خانگي تلاش مي كنند تا به حيات آنلاين خود ادامه دهند. بيشتر آنها يا پول كمي در مي آورند يا اصلا درآمدي ندارند و در نهايت سايت خود را در حالي كه شكست خورده اند مي بندند.

من در طول سال پيام هاي زيادي از كساني كه براي بازاريابي در اينترنت تلاش مي كنند دريافت مي كنم كه آيا مي توانم با ديدن وب سايتشان اشتباهاتي را كه در طراحي وب سايت مرتگب شده اند به انها بگويم. من مي توانم اين كار را به محض اينكه سايت انها در وب نمايان شد انجام دهم اما بيچاره طراح سايت كه مجبور است وقتي را براي يادگيري طراحي سايت صرف كند. چگونه يك وب سايت حرفه اي طراحي كند كه مشخصا براي فروش محصولات و خدمات در نظر گرفته شده است.

اگر شما واقعا قصد موفق شدن داريد بايد زمان لازم را براي يادگيري خود صرف كنيد.

● ايجاد يك قالب:
وقتي شما طراحي وب سايتتان را شروع كرديد هدف پيش رويتان بايد ايجاد قالبي باشد كه شما بتوانيد براي هر صفحه وب سايت به كار بريد. با اين كار تمام صفحات وب سايت شما ظارهري يكنواخت پيدا خواهد كرد.

در واقع قالب يك نمونه صفحه وب ساده است كه شامل صفجه شراحي شده، آرم، تصوير، لينك ، و فضايي وِيژه مطالب محتوايي مي باشد. اما قالب هاي اتخابي شما هيچگونه اطلاعات محتوايي به همراه ندارند و اين شما هستيد كه در هنگام طراحي اين مطالب را فراخور نياز به آن اضافه خواهيد كرد.

● قالب بندي صفحات:
من مصرانه توصيه مي كنم كه تمام محتواي صفحات وب خود را در داخل جدول هاي HTML بگذاريد. جدول ها به شما اين امكان را خواهد داد كه كنترل كاملي بر روي محتواي سايت و چگ.نگي نمايش آن داشته باشيد.
به عنوان مثال شما مي توانيد سه جدول براي هر بخش از مطالبتان بكشيد كه بر روي هم قرار بگيرند. و در هر يك از اين بخش ها به ترتيب از بالا به پايين عنوان مطلب، اصل مطلب و پايان مطلب را بگذاريد. رعايت دقيق قطر جداول يكسان بودن عرض آنها و... مي تواند در زيبا كردن صفحه كمك كند.

قرار دادن همه مطالب در يك جدول باعث كند شدن سرعت بارگذاري صفحه وب شما خواهد شد.
اگر شما تا به حال بدون استفاده از جدول يك صفحه وب طراحي كرده باشيد مي دانيد كه چه محدوديتهايي داريد مثلا مطالب شما چگونه نمايش داده خواهند شد. متن هاي شما به هم خواهد ريخت.مطمئنا عدم استفاده از جدول راه خوبي در طراحي يك وب سايت حرفه اي نيست.

جداول به شما اين امكان را مي دهند تا مطالب خود را در بخش هايي مجزا همچون يك صفحه روزنامه به نمايش بگذاريد، ستون ها و سطر هاي مخصوصي طراحي كنيد، و حتي جدول هايي اضافي با پس زمينه رنگي در داخل جداول مطالب محتوايي خود قرار دهيد.

● ويترين شما:
صفحه اصلي سايت ويتريني براي كسب و كار شماست و از همين رو بايد در همان نگاه اول به بازديدكنندگانتان بفهماند كه شما چه چيزي را ارائه مي كنيد.
اگر مشتريان بالقوه شما نتوانند كالا ها و خدمات شما را بيابند. به طور قطع وقت خود را براي يافتن آن بيهوده تلف كرده اند. آنها به سايت بعدي خواهند رفت و احتملا ديگر به سايت شما نخواهند بازگشت. آنها سايت شما را براي اهداف خاصي دنبال مي كنند. آنها خواستار چيزهايي هستند كه سايت شما به آنها عرضه مي كند. چيزهايي را كه آنها به دنبلش هستند را آماده كنيد در اين صورت شما سود خواهيد برد.

داشتن يك نام تجاري مي تواند نقش اصلي را در موفقيت شما بازي كند. مطمئن شويد كه لوگو و شعار سايت خود را در بالاي سمت چپ همه صفحات قرار داده ايد. اين كار به تنهايي به بازديدكنندگانتان براي به خاط سپردن سايت كمك نخواهد كرد اما گذشته از اين به صفحات شما جلوه و احساس يكساني مي دهد.
به جاي اينكه تلاش كنيد تمام مطالب خود را به نوعي در صفحه اصلي بگنجانيد، به دنبال راهي باشيد تا بخش هايي را ايجاد نماييد. اين بخش ها مي تواند شامل نكات برجسته اي باشد كه بوسيله لينك به اطلاعات بيشتر ختم مي شود.

بسيار بهتر است كه در صفحه اصلي خود عناصر ضروري زيادي بگنجانيد و آن ها را به صفحات حاوي اطلاعات جزيي تر لينك دهيد.

● پيمايش صفحات:
وقتي شروع به طراحي ضفحات مي كنيد به خاطر داشته باشيد كه بازديدكنندگان ممكن است از صفحه اي به غير از صفحه اصلي وارد سايت شما شوند. اطمينان حاصل كنيد كه در تمام صفحات لينكهاي مناسبي براي تسهيل در پيمايش بازديدكنندگان سايت قرار داده ايد. لينكهاي خود را در بالا و پايين و همچنين در دو جهت راست و چپ قرار دهيد. براي اينكه لينكها مرتب در كنار هم قرار گيرند و همچنين به صورت مطلوب سازمان دهي شوند و از ظاهر يكن.اخي برخوردار باشند از جداول استفاده كنيد.

تلاش كنيد تا تعداد كليك هاي لازم براي رفتن از صفحه اصلي به صفحه مقصد از 3 كليك و يا جداكثر 4كليك تجاوز نكند.

● قلم ها:
متن يكي از مهمترين بخش هاي صفحات وب را تشكيل مي دهد. روشي كه براي نشان دادن متن در سايت خود به كار مي بريد عامل مهمي در موفقيت شما ست

به طوري كه مي تواند سايت شما را خيلي حرفه اي و يا خيلي ساده جلوه دهد. وقتي كه متن را در صفحات وب خود جاي مي دهيد هميشه در استفاده از قلم ها ثابت عمل كنيد. به عبارت ديگر قلم هاي گوناگون را در سايت خود به كار نبريد.

قلم هاي استانداردي كه در اينترنت استفاده مي شوند ArialوVerdana هستند. اندازه استاندارد براي متن ها 2 مي باشد. ArialوVerdana به اين دليل به عنوان قلم هاي استاندارد معرفي مي شوند كه براي خواندن در صفحه نمايش كامپيوتر راحت تر هستند.
تيتر هايي كه به قلم هايي با اندازه درشت تر نياز دارند از اين نظر كمي متفاوت هستند. عامه پسند ترين قلم مورد استفاده براي تيتر ها Georgia است كه در اندازه هاي درشت تر زيبا تر هم مي شود.

● پس زمينه و رنگهاي متن:
در هنگام گزينش پس زمينه و رنگ هاي متن صفحات وب دقت لازم را صرف كنيد. پس زمينه هاي شلوغ خواندن متن را دشوار خواهد ساخت و توجه بازديدكننده را ازهدف اصلي منحرف مي سازد.

به علاوه هميشه به يكنواختي پس زمينه هاي تمامي صفحات وب سايت توجه كنيد.
رنگهاي سايت را نيز با دقت انتخاب كنيد چراكه رنگها نشان دهنده روحيات شما هستند و به خوبي مي توانند بر روي بازديدكنندگان شما اثر كنند.

رنگهاي روشن، مثل زرد و نارنجي موجب مي شود كه بازخوردي شاد و بشاش از شما نمايش دهد. رنگ هاي آبي و ارغواني اثرات آرامش بخش دارند. رنگهي تيره همچون قهوه اي و سياه اثرات غمگين كننده دارند.

منبع: سايت سرزمين دانلود

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۹:۳۶:۵۵ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]

يك طرح كسب و كار اينترنتي عوامل مختلفي را شامل مي شود كه به طراحي فروشگاه اينترنتي و رشد مداوم آن مي انجامد. مانند همه برنامه هاي تجاري، برآورد هزينه ها و پيش بيني هاي بودجه بخشي از معادله است، اما براي برخي از كسب و كارهاي اينترنتي، مديريت بودجه راه اندازي، نقش شگفت انگيزي در برنامه كلي دارد. حتي بسياري از كسب و كار هاي اينترنتي وجود دارند كه شما مي توانيد بدون هيچ هزينه اوليه آن ها را راه اندازي نماييد. شما براي راه اندازي و رشد يك فروشگاه اينترنتي نيازمند نوع ديگري از نقشه راه هستيد.

طرح كسب و كار فروشگاه اينترنتي  

عناصر يك طرح كسب و كار اينترنتي

در هنگام ساختن طرح كسب و كار اينترنتي شش عامل مهم وجود دارند. براي آغاز كار، سوالاتي وجود دارند كه به شما كمك مي كند نوع كسب و كار اينترنتي خود را تعريف كنيد. توجه داشته باشيد كه پاسخ هاي شما پايه و اساس طرح شما خواهد بود.

مدل كسب و كار شما: كدام مدل كسب و كار اينترنتي براي شما مناسب تر است؟

تجارت اينترنتي براي فروش اقلام و محصولات، درست است؟ بله، امروزه گزينه هاي فروش زيادي در تجارت الكترونيك وجود دارد. كالا هاي ذخيره شده در فروشگاه اينترنتي از طريق آيتم هاي مختلف انتخاب محصولات و سفارش و دريافت آن ها، به دست مشتريان مي رسند. توجه داشته باشيد كه تصميم گيري براي فروش، اولين گام در تعريف كسب و كار شما و ساختن طرح كسب و كار اينترنتي است.

عمليات شما: چگونه محصولات خود را به مشتريان خود تحويل خواهيد داد؟

نوع محصولاتي كه شما مي فروشيد نشان دهنده نحوه تحويل دادن آن ها به مشتريان است، اما در اين جا نيز گزينه هاي مختلفي هستند. اگر كالا هاي فيزيكي مي فروشيد، مي توانيد خودتان به فروش و تحويل كالا بپردازيد يا اين كار را به يك شركت بسپاريد. البته فروشندگان محصولات ديجيتال اين نگراني ها را ندارند. اين تصميم گيري ها در مرحله بعدي در برنامه شما تاثير مي گذارد.

كانال هاي فروش شما: چگونه محصولات خود را به صورت اينترنتي به فروش مي رسانيد؟

هنگامي كه تصميم گرفتيد چه محصولي را بفروشيد و چگونه آن را به مشتريان تحويل دهيد، وقت آن مي رسد كه روش هاي مختلف فروش محصولات اينترنتي را جستجو كنيد. فروشگاه هاي اينترنتي، وبلاگ هاي فعال در تجارت الكترونيك، بازار فروش، مزايده هاي آنلاين و رسانه هاي اجتماعي، همگي كانال هاي فروشي هستند كه بايستي در اين مرحله از طرح كسب و كار خود در نظر بگيريد.

بازاريابي شما: چگونه كسب و كار اينترنتي خود را ارتقا دهيد؟

اين مرحله يك چالش هميشگي براي كسب و كار هاي كوچك و بزرگ است. با استفاده از تكنولوژي هاي روز دنيا پياده سازي مراحل قبل آسان شده است، بنابراين تمام كسب و كار هاي اينترنتي مي توانند به سرعت آنلاين شوند و شروع به فروش محصولات خود كنند. اما اين سهولت ورود يك بازار اشباع را ايجاد مي كند و اين بازارياب هاي موفق هستند كه بالاتر از بقيه قرار مي گيرند. بنابراين بازاريابي بايد به عنوان بخشي جدايي ناپذير از برنامه تجارت الكترونيك شما باشد.

درآمد شما: آيا مي توانيد محصول خود را با سودآوري قيمت گذاري كنيد؟

براي سرمايه گذاري در يك تجارت الكترونيك سود آور، شما بايد هزينه هاي محصول، عمليات و بازاريابي را به طرح كسب و كار خود اضافه كنيد تا بتوانيد استراتژي قيمت گذاري سودمند براي محصولات خود را تعيين كنيد.

برنامه ريزي شما: چگونه هر عنصر را بسازيد و فروشگاه خود را راه اندازي نماييد؟

حال زمان آن رسيده است كه يك تصوير كلي از تجارت الكترونيك خود و استراتژي هاي قيمت گذاري سود آور در ذهن خود بسازيد. در اين جا گام هايي براي انجام يك برنامه ريزي مناسب وجود دارند:

 • محصولات: ايجاد، ساخت و يا خريد محصولات خود، يا جمع آوري مجموعه اي از كالا هابر حسب نياز مشتريان.
 • عمليات: روش هاي مختلف توزيع محصولات فروشگاه اينترنتي را تست كنيد و عمليات خود را تكميل نماييد.
 • فروش كانال ها: پلتفرم تجارت الكترونيك خود را انتخاب و راه اندازي كنيد، از محصولات خود عكس بگيريد و صفحات محصول را ايجاد كنيد.
 • بازاريابي: 2 الي 3 روش بازاريابي مانند تبليغات گوگل، تبليغات فيس بوك و ايميل را انتخاب كنيد و طرح بازاريابي 3 تا 6 ماهه را طراحي كنيد.
 • راه اندازي كسب و كار شما: عناصر فروشگاه اينترنتي و بازاريابي خود را راه اندازي كنيد، سفارشات و درآمد خود را دنبال نماييد، بازاريابي را تست كنيد و اميدوارم بتوانيد به درستي خود را در مسير رشد قرار دهيد.

نتيجه گيري

تجارت الكترونيك يك اصطلاح كليدي است كه تمام انواع كسب و كارهاي آنلاين را پوشش مي دهد. امروزه، بسياري از فروشگاه هاي اينترنتي موفق، محصولات فيزيكي را هم به فروش مي رسانند، اما نه همه آن ها. فروشگاه هاي اينترنتي، كالا هاي ديجيتالي را از طريق دانلود يا دسترسي به اينترنت، در اختيار مشتريان خود قرار مي دهند. البته بسياري از افراد ديگر هستند كه از روش هاي مختلف ديگر اقدام به كسب درآمد اينترنتي مي كنند.

برخي از برنامه هاي تجارت الكترونيك شامل هزينه هاي راه اندازي و توزيع بودجه مي شوند. در برنامه هاي ديگر مانند فروشندگان محصولات ديجيتال، با حداقل هزينه هاي عملياتي بيشتر روي كانال فروش و بازاريابي تمركز مي كنند. كسب و كار شما در هر مسيري كه باشد به يك برنامه صحيح و اساسي نيازمند است. آيا شما تا به حال يك كسب و كار اينترنتي با برنامه يا بدون برنامه راه اندازي كرده ايد؟ ما دوست داريم با افكار و نظرات شما در اين زمينه آگاه شويم.
طرح كسب و كار

 


ادامه مطلب
امتیاز:
بازدید:
[ ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ] [ ۰۵:۰۴:۴۶ ] [ امامي ] [ نظرات (0) ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ]
.: Weblog Themes By bornablog :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 62
دیروز : 15
افراد آنلاین : 1
همه : 3169
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
امکانات وب